Login
Home
Leagues
Tournaments
Schedule
Schedule of Games
Games on Sunday, January 17, 2016
<
January 2016
>
S
M
T
W
T
F
S
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
Winter 2 - Youth Comp U18 Boys
Sporting CT U17 Red (East)
1 - 4
Sporting CT U18 (East)
Complete
Field 1
Santos
Winter 2 - Youth Comp U09 Girls
Cromwell Chill U09
4 - 6
Canton Rage U09
Complete
Field 4
Winter 2 - Youth Comp U17 Boys
Bristol Eastern U17
5 - 4
FC Balkan Boys U17
Complete
Field 2
Winter 2 - Youth Comp U16 Boys
FSA FC U15 Elite
7 - 0
Plainville U16
Complete
Field 3
Winter 2 - Youth Comp U18 Boys
FSA FC U17 White (East)
3 - 2
Sporting CT U17 Grey (East)
Complete
Field 1
Santos
Winter 2 - Youth Comp U09 Girls
Wartertown Minion U09
2 - 3
Burlington Wildcats U09
Complete
Field 4
Winter 2 - Youth Comp U17 Boys
Plainville U17
4 - 3
FSA FC U16 White
Complete
Field 2
Winter 2 - Youth Comp U16 Boys
FSC U15
3 - 0
FSA FC U15 Navy
Complete
Field 3
Winter 2 - Youth Comp U18 Boys
FSA FC U17 Navy (East)
6 - 3
Bluefoot U18 (East)
Complete
Field 1
Shayler
Winter 2 - Youth Rec U06
Farmington Strikers FC
1 - 6
FSA FC Juniors Elite
Complete
Field 4
Winter 2 - Youth Comp U17 Boys
Shanghai Dragons U17
3 - 8
FSA FC U16 Navy
Complete
Field 2
Winter 2 - Youth Comp U16 Boys
Southeast SC 99/00
6 - 1
Wethersfield Benfica U16
Complete
Field 3
Winter 2 - Youth Comp U18 Boys
Sporting CT U16 Red (West)
3 - 3
Sporting CT U16 Grey (West)
Complete
Field 1
Shayler
Winter 2 - Youth Comp U09 Boys
FSA FC 09 Navy (East)
8 - 4
Middletown Magic U09 White (East)
Complete
Field 4
Winter 2 - Youth Comp U18 Boys
East Hartford U17 (West)
7 - 5
Simsbury U18 (West)
Complete
Field 2
Winter 2 - Youth Comp U10 Boys (National)
Wethersfield Eagles U10
1 - 6
Canton Crush U10
Complete
Field 3
Winter 2 - Youth Comp U12 Boys
Simsbury Strikers U12 (West)
4 - 0
DFA CT U12 (West)
Complete
Field 1
Shayler
Winter 2 - Youth Comp U09 Boys
Valencia Jrs U09 (West)
8 - 1
Middletown Magic U09 Black (West)
Complete
Field 4
Winter 2 - Youth Comp U10 Boys (American)
FSA FC U09 Elite
8 - 4
FSA FC U10 White
Complete
Field 2
Winter 2 - Youth Comp U10 Boys (National)
Southington Revolution U10
0 - 7
Sporting CT U09 Grey
Complete
Field 3
Winter 2 - Youth Comp U12 Boys
FSA FC U12 Navy (East)
10 - 3
Valencia U12 (East)
Complete
Field 1
Monnes
Winter 2 - Youth Rec U08 Boys (National)
Southington Saints
1 - 8
Thunderbolts
Complete
Field 4
Winter 2 - Youth Comp U10 Boys (American)
FSA FC U10 Navy
7 - 1
Middletown Magic U10
Complete
Field 2
Winter 2 - Youth Comp U10 Boys (National)
Dynamos U10
2 - 1
Southington Spartans U10
Complete
Field 3
Winter 2 - Youth Comp U12 Boys
Middletown Magic U12 (East)
7 - 2
Sporting CT U11 Grey (East)
Complete
Field 1
Monnes
Winter 2 - Youth Rec U08 Boys (National)
Force
8 - 1
Middletown Magic U08
Complete
Field 4
Winter 2 - Youth Comp U10 Boys (National)
Plainville U10
2 - 2
Portland U10
Complete
Field 2
Huydic C
Winter 2 - Youth Comp U11 Boys (National)
CFC Wolves U10
2 - 2
DFA CT U11
Complete
Field 3
Winter 2 - Youth Comp U12 Boys
Southeast U11 Blue (West)
7 - 0
Southington Wolves U12 (West)
Complete
Field 1
Monnes
Winter 2 - Youth Rec U08 Boys (National)
FSA FC Juniors Grey
2 - 8
Cosmos
Complete
Field 4
Winter 2 - Youth Comp U10 Boys (American)
Sporting CT U10 Red
2 - 5
West Hartford U10 A
Complete
Field 2
Huydic C
Winter 2 - Youth Comp U11 Boys (National)
Farmington Wolfpack U10
4 - 3
Middletown Magic U11 Black
Complete
Field 3
Winter 2 - Youth Comp U12 Boys
FSC U11 SkyBlue (West)
3 - 1
Southeast U11 Red (West)
Complete
Field 1
Gomez V
Winter 2 - Youth Rec U08 Boys (American)
FSA FC Juniors White
4 - 1
Farmington Fury
Complete
Field 4
Winter 2 - Youth Comp U10 Boys (American)
Bristol Blazer U10 A
1 - 7
Avon Panthers U10
Complete
Field 2
Huydic C
Winter 2 - Youth Comp U11 Boys (American)
Sporting CT U11 Red
5 - 1
FSC U11 Navy Blue
Complete
Field 3
Winter 2 - Youth Comp U12 Boys
FSA FC U11 Elite (East)
4 - 1
FSA FC U12 White (East)
Complete
Field 1
Gomez V
Winter 2 - Youth Rec U08 Boys (American)
FSA FC Juniors Navy
8 - 3
FSA FC Juniors Elite
Complete
Field 4
Winter 2 - Youth Comp U12 Boys
Wrecking Crew U12 (East)
5 - 1
Latin Revolution U12 (West)
Complete
Field 2
Winter 2 - Youth Comp U11 Boys (American)
FSA FC U11 Navy
5 - 4
Sporting CT U10 Grey
Complete
Field 3
Caggiano
Winter 2 - Youth Comp U14 Boys
Southeast SC 02/03 Red (West)
0 - 4
DFA CT U14 (West)
Complete
Field 1
Gomez V
Winter 2 - Youth Comp U13 Boys
Sporting CT U12 Grey
2 - 1
FSA FC U13 Grey
Complete
Field 2
Winter 2 - Youth Comp U17/18 Girls
AHM United U18 Silver (East)
1 - 2
Newington U18 (East)
Complete
Field 3
Caggiano
Winter 2 - Youth Comp U14 Boys
FSA FC U13 Elite (East)
8 - 1
Southeast 02/03 Blue (East)
Complete
Field 1
Bouazza
Winter 2 - Adult Coed (Premiership)
SFH (West)
0 - 3
AO Hartford FC (East)
Complete
Field 2
Winter 2 - Adult Coed (Premiership)
Beast FC (West)
2 - 5
The Grassfeds (East)
Complete
Field 3
Winter 2 - Adult Coed (Championship)
Shotrippers (West)
1 - 1
Hodgepodge (West)
Complete
Field 1
Bouazza
Winter 2 - Adult Coed (Premiership)
The Girlies (East)
4 - 4
Former All Stars (West)
Complete
Field 2
Winter 2 - Adult Coed (Premiership)
CT United (East)
4 - 1
Kicks n Giggles (West)
Complete
Field 3
Winter 2 - Adult Coed (Championship)
Second Place FC (West)
3 - 1
Grey Fox (West)
Complete
Field 1
Bouazza
Winter 2 - Adult Coed (Premiership)
Beazley FC (East)
2 - 4
KLC (West)
Complete
Field 2
Winter 2 - Adult Coed (Premiership)
Golden Touch (East)
9 - 4
FC Old Farts (West)
Complete
Field 3
Calendar
<
January 2016
>
S
M
T
W
T
F
S
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Events on Sunday, January 17, 2016
7:30 AM
9:00 AM
CJSA ODP Training
Arena - Field 1 (Indoor)
7:30 AM
9:00 AM
CJSA ODP Training
Arena - Field 2 (Indoor)
7:30 AM
9:00 AM
CJSA ODP Training
Arena - Field 3 (Indoor)
7:30 AM
9:00 AM
CJSA ODP Training
Arena - Field 4 (Indoor)