Login
Home
Leagues
Tournaments
Schedule
Schedule of Games
Games on Sunday, January 12, 2020
<
January 2020
>
S
M
T
W
T
F
S
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
Winter 2 - Youth - Boys - U18/19 (2001-02)
Sporting CT '03 Gold
2 - 2
Farmington '02/03
Complete
Field 1
Behmke
Winter 2 - Youth - Boys - U09 (2011)
West Hartford '11 B (East)
9 - 2
FSA FC '11 Navy (East)
Complete
Field 4
Huydic R
Winter 2 - Youth - Boys - U17 (2003)
Sporting CT '04 White
3 - 3
Ajax '03
Complete
Field 2
Rego
Winter 2 - Youth - Boys - U16 (2004)
FSA FC '05 NPL
6 - 1
Plainville '04
Complete
Field 3
Flaherty
Winter 2 - Youth - Boys - U18/19 (2001-02)
Sporting CT '03 White
3 - 2
Victory SC '02 White
Complete
Field 1
Behmke
Winter 2 - Youth - Boys - U09 (2011)
West Hartford '11 A (East)
8 - 1
Newington Cosmos '11 (East)
Complete
Field 4
Huydic R
Winter 2 - Youth - Boys - U17 (2003)
Victory SC '03 Black
0 - 7
FSA FC '04 ECNL
Complete
Field 2
Rego
Winter 2 - Youth - Boys - U16 (2004)
Ajax '04 Pink
4 - 0
FSA FC '04 CT
Complete
Field 3
Flaherty
Winter 2 - Youth - Boys - U18/19 (2001-02)
Sporting CT '02 Gold
1 - 8
FSA FC '03 ECNL
Complete
Field 1
Behmke
Winter 2 - Youth - Boys - U09 (2011)
Southington Celtic '11 (West)
4 - 3
FC Wethersfield '11 (West)
Complete
Field 4
Huydic R
Winter 2 - Youth - Boys - U17 (2003)
Victory SC '03 White
0 - 1
Ajax '04 Blue
Complete
Field 2
Sandoval
Winter 2 - Youth - Boys - U16 (2004)
Vale SC '04
2 - 7
FSA FC '05 ECNL
Complete
Field 3
Flaherty
Winter 2 - Youth - Boys - U18/19 (2001-02)
Victory SC '02 Black
4 - 3
Ajax '02
Complete
Field 1
Pelz
Winter 2 - Youth - Boys - U09 (2011)
West Hartford Warriors '11 C (West)
6 - 2
Cromwell Freeze '11 (West)
Complete
Field 4
Huydic R
Winter 2 - Youth - Boys - U17 (2003)
Sporting CT '03 Black
1 - 8
FSA FC '03 White
Complete
Field 2
Sandoval
Winter 2 - Youth - Boys - U16 (2004)
FSA FC '04 White
6 - 0
Sporting CT '05 White
Complete
Field 3
Gomez V
Winter 2 - Youth - Boys - U12 (2008)
FSA FC '08 NPL (East)
0 - 1
West Hartford '08 A (East)
Complete
Field 1
Pelz
Winter 2 - Youth - Girls - U10 (2010)
Vale SC '10
8 - 1
Wethersfield Lions '10
Complete
Field 4
Winter 2 - Youth - Boys - U12 (2008)
Sporting CT '08 Gold (East)
3 - 2
Foundation SC '08 Blue (East)
Complete
Field 2
Sandoval
Winter 2 - Youth - Boys - U11 (2009)
Sporting CT '09
2 - 0
FSA FC '09 White
Complete
Field 3
Gomez V
Winter 2 - Youth - Boys - U12 (2008)
Sporting CT '08 White (East)
7 - 0
Vale SC '08 (East)
Complete
Field 1
Pelz
Winter 2 - Youth - Girls - U10 (2010)
FSA FC '10 NPL
5 - 4
Simsbury Storm '10
Complete
Field 4
Winter 2 - Youth - Boys - U12 (2008)
Plainville '08 (West)
1 - 2
Foundation SC '08 White (West)
Complete
Field 2
Shayler
Winter 2 - Youth - Boys - U10 (2010)
FSA FC '10 NPL (East)
2 - 3
FSA FC '11 Elite (East)
Complete
Field 3
Gomez V
Winter 2 - Youth - Girls - U18/19 (2001-02)
Sporting CT '02 (East)
2 - 1
Victory SC '02 (East)
Complete
Field 1
Mucka D
Winter 2 - Youth - Boys - U10 (2010)
CSC United '10 (East)
4 - 8
Sporting CT '10 Gold (East)
Complete
Field 4
Winter 2 - Youth - Boys - U12 (2008)
Avon Benfica '08 (West)
1 - 5
West Hartford '08 B (West)
Complete
Field 2
Shayler
Winter 2 - Youth - Boys - U10 (2010)
Burlington Storm '10 (West)
0 - 5
Middletown Magic '10 (West)
Complete
Field 3
Kochin
Winter 2 - Youth - Girls - U14 (2006)
GNW '06 (East)
5 - 1
FSA FC '07 ECNL (East)
Complete
Field 1
Mucka D
Winter 2 - Youth - Boys - U10 (2010)
Cromwell '10 (West)
4 - 3
Plainville United '10 (West)
Complete
Field 4
Winter 2 - Youth - Boys - U12 (2008)
Victory SC '08/09 (West)
4 - 0
Southington Fire '08 (West)
Complete
Field 2
Shayler
Winter 2 - Youth - Boys - U13 (2007)
Ajax '07 Pink (West)
7 - 0
Cheshire United '07 (West)
Complete
Field 3
Kochin
Winter 2 - Youth - Girls - U18/19 (2001-02)
FSA FC '01-02 ECNL Regional (East)
4 - 3
FSA FC '03 ECNL Regional (East)
Complete
Field 1
D'Urso
Winter 2 - Youth - Boys - U12 (2008)
FSA FC '09 Elite (East)
8 - 1
Ajax '08/09 (West)
Complete
Field 2
Bach
Winter 2 - Youth - Boys - U13 (2007)
FSA FC '07 CT (West)
1 - 6
Farmington '07 (West)
Complete
Field 3
Winter 2 - Youth - Girls - U18/19 (2001-02)
Hall Warriors (West)
7 - 0
Sporting CT '03 White (West)
Complete
Field 1
D'Urso
Winter 2 - Youth - Boys - U14 (2006)
Foundation SC ML '06 White (West)
2 - 3
Victory SC '06 White (West)
Complete
Field 2
Bach
Winter 2 - Youth - Boys - U13 (2007)
Sporting CT '07 Black (East)
0 - 3
Ajax '07 Blue (West)
Complete
Field 3
Winter 2 - Youth - Girls - U18/19 (2001-02)
Sporting CT '03 Gold (West)
2 - 4
Ajax '02 Pink (West)
Complete
Field 1
D'Urso
Winter 2 - Youth - Boys - U14 (2006)
Sporting CT '06 Gold (West)
6 - 0
Vale SC '06 (West)
Complete
Field 2
Bach
Winter 2 - Youth - Girls - U16 (2004)
Victory SC '05 Green (East)
5 - 2
FSA FC '05 ECNL (East)
Complete
Field 3
Winter 2 - Youth - Girls - U18/19 (2001-02)
FSA FC '01-02 Navy (West)
1 - 1
Ajax '02 Blue (West)
Complete
Field 1
Orozco
Winter 2 - Youth - Boys - U14 (2006)
Sporting CT '06 Black (East)
3 - 6
Ajax '06 Blue (West)
Complete
Field 2
Goyzueta
Winter 2 - Youth - Girls - U16 (2004)
Sporting CT '05 White (East)
1 - 7
Vale SC '04 (East)
Complete
Field 3
Bouazza
Winter 2 - Adult - Coed (Champions)
Doener FC
3 - 6
Goal Diggers
Complete
Field 1
Orozco
Winter 2 - Adult - Coed (Europa)
Old Farts
0 - 6
Soccer McSoccerFace
Complete
Field 2
Goyzueta
Winter 2 - Adult - Coed (Futbol)
Hurricanes FC
0 - 1
Happy Hour FC
Complete
Field 3
Bouazza
Winter 2 - Adult - Coed (Champions)
No Soup For Your
5 - 2
Travelers FC
Complete
Field 1
Orozco
Winter 2 - Adult - Coed (Europa)
GT United
2 - 3
Knights FC
Complete
Field 2
Goyzueta
Winter 2 - Adult - Coed (Futbol)
Globo Gym Purple Cobras
1 - 8
AM United
Complete
Field 3
Bouazza
Calendar
<
January 2020
>
S
M
T
W
T
F
S
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
Events on Sunday, January 12, 2020
7:30 AM
9:00 AM
CJSA ODP
Arena - Field 1 (Indoor)
7:30 AM
9:00 AM
CJSA ODP
Arena - Field 2 (Indoor)
7:30 AM
9:00 AM
CJSA ODP
Arena - Field 3 (Indoor)
7:30 AM
9:00 AM
CJSA ODP
Arena - Field 4 (Indoor)
10:00 AM
12:00 PM
Vinesh Somaroo
Education Center
10:00 AM
10:30 AM
Keith Snedeker
Iron Mike 2
12:00 PM
1:00 PM
Tim cifone
Pitching Tunnel 5
6:00 PM
7:00 PM
Adam Whitlock
Jugs 4
6:00 PM
7:00 PM
Adam Whitlock
Pitching Tunnel 5
7:00 PM
8:00 PM
CT BOBCATS (Steve Godrow)
Arena - Field 4 (Indoor)
8:00 PM
9:00 PM
Michael Flaherty
Arena - Field 4 (Indoor)