Login
Home
Leagues
Tournaments
Schedule
Schedule of Games
Games on Sunday, January 14, 2018
<
January 2018
>
S
M
T
W
T
F
S
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U17/19 (1999-2001)
CFC Valley '99/00 Black
5 - 5
FSA FC '01 NPL
Complete
Field 1
Sandoval
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U09 (2009)
Farmington Young Guns U09
3 - 5
FSA FC '10 Elite
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16/17 (2001)
FSA FC '02 CT (West)
1 - 5
Victory '02 Black (West)
Complete
Field 2
Santos
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16/17 (2001)
FSA FC '03 ECNL (West)
8 - 1
Sporting CT Gold '02 (West)
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U17/19 (1999-2001)
FSC 01/02 Sky
3 - 4
FSA FC '01 ECNL
Complete
Field 1
Sandoval
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U09 (2009)
Berlin U09
3 - 9
FSA FC '09 CT
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16/17 (2001)
Plainville U16 (West)
0 - 7
Victory .02 Blue (West)
Complete
Field 2
Santos
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16/17 (2001)
CFC Valley '01 Blue (East)
5 - 2
FSA FC '01 CT (East)
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U17/19 (1999-2001)
CFC Valley '99/00 Blue
6 - 2
Plainville U18
Complete
Field 1
Sandoval
Winter 2-Youth Competitive-Girls-U09 (2009)
Newington Navigators U09
7 - 1
Cromwell SC U09
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16/17 (2001)
Azzurri U17 (East)
4 - 4
CT Rush Shoreline '02 (East)
Complete
Field 2
Santos
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16/17 (2001)
CFC Valley '01 Black (East)
2 - 5
Plainville U17 (East)
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2006) East
FSA FC '07 Navy
3 - 6
Valencia Juniors U12
Complete
Field 1
Winter 2-Youth Competitive-Girls-U09 (2009)
Wethersfield Eagles U09
3 - 2
Southington Shooters U09
Complete
Field 4
Bach
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2008)
West Hartford U10B (West)
6 - 2
Meriden SC U10 (West)
Complete
Field 2
Behmke
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U11 (2007)
CSC United U11
3 - 10
Middletown Magic U11 White
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2006) East
FSC '06
0 - 5
FSA FC '07 Elite
Complete
Field 1
Winter 2-Youth Competitive-Girls-U09 (2009)
FSA FC '09 CT
8 - 1
West Hartford Thunder U09
Complete
Field 4
Bach
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2008)
West Hartford U10A (East)
6 - 1
CFC Valley '08 (East)
Complete
Field 2
Behmke
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U11 (2007)
FSA FC '08 Navy
2 - 0
Middletown Magic U11 Black
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2006) East
FSA FC '06 CT
3 - 3
Watertown U12 Gladiators
Complete
Field 1
Hima
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2008)
FSA FC '08 CT (East)
6 - 1
Canton Galaxy U10 (East)
Complete
Field 4
Bach
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2006) West
Farmington SC U12 B
1 - 8
Canton Crush
Complete
Field 2
Behmke
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U11 (2007)
Rush Shoreline '07
7 - 0
CFC Valley '07
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2006) East
West Hartford U12 A
1 - 0
CFC Valley '06 Black
Complete
Field 1
Hima
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2008)
FSA FC '09 Elite (East)
4 - 4
Farmington 10A (East)
Complete
Field 4
Mucka D
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2006) West
CSC United U12
6 - 0
Southington Revolution U12
Complete
Field 2
Kochin
Winter 2-Youth Competitive-Girls-U17 (2001)
Victory '01
6 - 1
Ajax '01 Green
Complete
Field 3
Gould
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U14 (2004)
FSC '04 (East)
4 - 1
FSA FC '05 NPL (East)
Complete
Field 1
Hima
Winter 2-Youth Rec-U08 Boys (2010-11)
Southington Sting U08
2 - 9
Cosmos
Complete
Field 4
Mucka D
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2006) West
CFC Valley '06 Blue
3 - 2
Middletown Magic U12 White
Complete
Field 2
Kochin
Winter 2-Youth Competitive-Girls-U17 (2001)
Sporting CT '02 White
1 - 5
Sporting CT '01 White
Complete
Field 3
Gould
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U14 (2004)
Valencia U14 (East)
3 - 5
CFC Valley '04 (East)
Complete
Field 1
Shayler
Winter 2-Youth Rec-U08 Boys (2010-11)
Avon Dynamite
7 - 13
Crush
Complete
Field 4
Mucka D
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2006) West
Bristol Killer Bees U12
4 - 1
Southington Spartans U12
Complete
Field 2
Winter 2-Youth Competitive-Girls-U17 (2001)
FSA FC '02 ECNL
2 - 2
FSA FC '02 NPL
Complete
Field 3
Gould
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U14 (2004)
FSA FC '05 ECNL (East)
6 - 0
CSC United '04 (West)
Complete
Field 1
Shayler
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U13 (2005)
Plainville United U13 (West)
7 - 0
Southington Impact U13 (West)
Complete
Field 2
Winter 2-Youth Competitive-Girls-U17 (2001)
FSA FC '02 White
1 - 5
Ajax '01 Orange
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Girls-U18/19 (1999-00)
FSA FC '01 NPL
1 - 1
FSA FC '00
Complete
Field 1
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U13 (2005)
Canton Crush U13 (West)
6 - 3
Victory U '05(West)
Complete
Field 2
Winter 2-Youth Competitive-Girls-U17 (2001)
Sporting CT '02 Black
3 - 3
Sporting CT '01 Black
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Girls-U18/19 (1999-00)
FSA FC '99/00 CT
0 - 7
FSA FC '99/00 ECNL
Complete
Field 1
Winter 2-Adult-Coed-Championship
Elite
1 - 4
Beazley FC
Complete
Field 2
Bouazza
Winter 2-Adult-Coed Europa
Rug Burns (East)
1 - 8
JV Bench Players (East)
Complete
Field 3
Caggiano
Winter 2-Adult-Coed Europa
Tariffville FC (West)
8 - 5
Old Farts (West)
Complete
Field 1
Winter 2-Adult-Coed-Championship
ShotRippers
5 - 10
NFB United
Complete
Field 2
Bouazza
Winter 2-Adult-Coed Europa
Golden Touch (East)
4 - 2
Grassfed (East)
Complete
Field 3
Caggiano
Calendar
<
January 2018
>
S
M
T
W
T
F
S
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Events on Sunday, January 14, 2018
7:30 AM
9:00 AM
CJSA - ODP
Arena - Field 1 (Indoor)
7:30 AM
9:00 AM
CJSA - ODP
Arena - Field 2 (Indoor)
7:30 AM
9:00 AM
CJSA - ODP
Arena - Field 3 (Indoor)
7:30 AM
9:00 AM
CJSA - ODP
Arena - Field 4 (Indoor)
10:00 AM
11:00 AM
Whitlock
Pitching Tunnel 5
7:00 PM
8:00 PM
Ken Sklodosky
Arena - Field 4 (Indoor)