Login
Home
Leagues
Tournaments
Schedule
Schedule of Games
Games on Sunday, January 15, 2017
<
January 2017
>
S
M
T
W
T
F
S
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U18/19 (1998-99)
Sporting CT '00 Black
3 - 3
CFC Valley U18 Blue
Complete
Field 1
Santos
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U09 (2008) East
Canton Crazy 8's
3 - 9
Farmington Falcons U09
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U17 (2000)
Plainville 1 U17
3 - 1
FSA FC '02 Elite
Complete
Field 2
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16 (2001)
FSC U16 NavyBlue
2 - 3
FSA FC '02 Navy
Complete
Field 3
Shayler
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U18/19 (1998-99)
CFC Valley U18 Black
2 - 7
FSA FC '00 Elite
Complete
Field 1
Santos
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U09 (2008) West
FSA FC Juniors U09
6 - 1
Middletown Magic '08 White
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U17 (2000)
FSC U16 SkyBlue
3 - 0
Bristol Eastern U17
Complete
Field 2
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16 (2001)
FSA FC '01 Navy
5 - 1
CT Rush Shoreline '02
Complete
Field 3
Shayler
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U18/19 (1998-99)
Sporting CT '00 White
2 - 5
Southington Knights U18
Complete
Field 1
Mercier
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U09 (2008) East
FSA FC '09 Elite
7 - 3
West Hartford U09 B
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U17 (2000)
CFC Valley U17 Black
2 - 2
FSA FC '00 White
Complete
Field 2
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16 (2001)
Newington SC
0 - 7
Victory SC U16 White
Complete
Field 3
Shayler
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U18/19 (1998-99)
FSA FC '01 Elite
7 - 3
Simsbury Dinos U19
Complete
Field 1
Mercier
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U09 (2008) West
West Hartford U09 C
4 - 4
Southington Stampede U09
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U17 (2000)
CFC Valley U17 Blue
5 - 7
FSA FC '00 Navy
Complete
Field 2
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16 (2001)
Sporting CT '01 White
1 - 5
Sheffield Thursday U16
Complete
Field 3
Kochin
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2005)
West Hartford Titans U12 (West)
7 - 3
Watertown U12 Geise (West)
Complete
Field 1
Mercier
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U09 (2008) West
Simsbury Knights U09
3 - 4
Avon Benfica U09
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2007)
Farmington FC U10 (East)
1 - 1
Middletown Magic '07 White (East)
Complete
Field 2
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16 (2001)
Sporting CT '01 Black
0 - 7
Victory SC U16 Black
Complete
Field 3
Kochin
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2005)
FSA FC '05 CT (West)
3 - 1
Plainville United U12 (West)
Complete
Field 1
Monnes
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U09 (2008) West
Harwinton Strikers U09
3 - 6
Plainville United U09
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2007)
Middletown Magic '07 Black (West)
4 - 4
Lighting U10 (West)
Complete
Field 2
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2007)
CFC Valley U10 (West)
1 - 7
Victory SC 10 (West)
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2005)
Ragazzi Calcio (East)
7 - 2
FSA FC '06 Elite (East)
Complete
Field 1
Monnes
Winter 2-Youth Competitive-Girls-U09 (2008)
Sporting CT '08
7 - 1
Farmington Stingers U09
Complete
Field 4
Bouazza
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2007)
Southington Spartans U10 (West)
0 - 7
FSA FC '07 CT (West)
Complete
Field 2
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U11 (2006) West
Victory SC U11
7 - 1
Wethersfield United U11
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2005)
Sporting CT 05 Gold (East)
0 - 6
FSA FC 05 White (East)
Complete
Field 1
Monnes
Winter 2-Youth Competitive-Girls-U09 (2008)
Southington Stars U09
3 - 7
FSA FC '09 Elite
Complete
Field 4
Bouazza
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2007)
Sporting CT '07 Gold (East)
0 - 7
FSA FC '08 Elite (East)
Complete
Field 2
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U11 (2006) East
FSA FC '07 Elite
7 - 1
CFC Valley U11
Complete
Field 3
Caggiano
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2005)
Sporting CT '06 (East)
1 - 0
West Hartford U12A (East)
Complete
Field 1
Winter 2-Youth Rec-U08 Boys (2009-10)
FSA FC '10/11 Juniors Navy
2 - 7
West Hartford Wolves U08
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2007)
FSA FC '07 Navy (East)
4 - 2
FSA FC '07 White (East)
Complete
Field 2
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U11 (2006) West
West Hartford Lions U11B
3 - 2
Middletown Magic '06
Complete
Field 3
Caggiano
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2005)
FSA FC '06 Navy (East)
4 - 0
CSC United U12 (West)
Complete
Field 1
Winter 2-Youth Rec-U08 Boys (2009-10)
Farmington Gunners U08
6 - 4
Cromwell Crushers
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2005)
Southington Fusion U12 (West)
0 - 5
CFC Valley U12 (West)
Complete
Field 2
Sandoval
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U11 (2006) East
FSA FC '06 White
1 - 4
Valencia Juniors U11
Complete
Field 3
Caggiano
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U14 (2003)
CFC Valley U14 Blue (East)
2 - 1
Latin Revolution U14 (East)
Complete
Field 1
Bouazza
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U13 (2004)
Victory SC 13 Black (West)
0 - 7
CSC United '04 (West)
Complete
Field 2
Sandoval
Winter 2-Youth Competitive-Girls-U17/19 (1998-00)
FSA FC '03 ECNL
4 - 3
FSC U17
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U14 (2003)
Glastonbury Hartwell U14 (West)
0 - 6
CFC Valley U14 Black (West)
Complete
Field 1
Bouazza
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U13 (2004)
CFC Valley U13 (East)
0 - 7
FSA FC '05 Elite (East)
Complete
Field 2
Sandoval
Winter 2-Youth Competitive-Girls-U17/19 (1998-00)
FSA FC '00 NPL
3 - 0
Ajax U17 Green
Complete
Field 3
Winter 2-Adult-Coed-Europa
NFB United
4 - 5
Shotrippers
Complete
Field 1
Bouazza
Winter 2-Adult-Coed-Champions
The Rusty Nail
1 - 6
Old Farts FC
Complete
Field 2
Sandoval
Winter 2-Adult-Coed-Champions
Beazley FC
1 - 3
Second Place FC
Complete
Field 3
Calendar
<
January 2017
>
S
M
T
W
T
F
S
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Events on Sunday, January 15, 2017
7:30 AM
9:00 AM
CJSA - ODP Training
Arena - Field 1 (Indoor)
7:30 AM
9:00 AM
CJSA - ODP Training
Arena - Field 2 (Indoor)
7:30 AM
9:00 AM
CJSA - ODP Training
Arena - Field 3 (Indoor)
7:30 AM
9:00 AM
CJSA - ODP Training
Arena - Field 4 (Indoor)
8:00 AM
11:00 PM
Closed
FSA Park - Field 5 (Grass)
8:00 AM
12:00 PM
Swanson Baseball
Pitching Tunnel 5
10:00 AM
10:30 AM
Keith Snedeker
Iron Mike 2
2:00 PM
3:00 PM
David Pannuto
Pitching Tunnel 5
7:00 PM
8:00 PM
Albano Licenji
Arena - Field 4 (Indoor)