Login
Home
Leagues
Tournaments
Schedule
Schedule of Games
Games on Friday, January 19, 2018
<
January 2018
>
S
M
T
W
T
F
S
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U14 (2004)
FSA FC '05 NPL (East)
7 - 4
Sporting CT Gold '04 Black (West)
Complete
Field 1
Juraldzic N
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U13 (2005)
Plainville United U13 (West)
3 - 3
Ajax '05 (West)
Complete
Field 2
Orozco
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2008)
West Hartford U10A (East)
1 - 1
FSA FC '09 Elite (East)
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U09 (2009)
FSA FC '10 Elite
4 - 2
Southington Flash U09
Complete
Field 4
Mucka D
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U14 (2004)
Sporting CT Gold '04 White (East)
6 - 4
FSC '04 (East)
Complete
Field 1
Juraldzic N
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U13 (2005)
Canton Crush U13 (West)
4 - 2
Farmington Lightning U13 (West)
Complete
Field 2
Orozco
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2008)
Glastonbury Hartwell '08 (West)
1 - 5
West Hartford U10B (West)
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U09 (2009)
Berlin U09
1 - 4
Middletown Magic White U09
Complete
Field 4
Mucka D
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U14 (2004)
CSC United '04 (West)
8 - 1
Simsbury Revolution U14 (West)
Complete
Field 1
Juraldzic N
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U13 (2005)
FSA FC '05 CT (East)
1 - 8
FSA FC '06 Elite (East)
Complete
Field 2
Orozco
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U11 (2007)
FSA FC '08 Navy
7 - 0
Bristol Bees U11
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U14 (2004)
Farmington White U14 (West)
1 - 8
FSA FC '05 White (West)
Complete
Field 1
Mercier
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U13 (2005)
West Hartford U13 A(East)
2 - 2
Sporting CT 05 Gold (East)
Complete
Field 2
Bouazza
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U11 (2007)
FSA FC '07 CT
7 - 0
CSC United U11
Complete
Field 3
Winter 2-Adult-Coed-Championship
Game of Throw-Ins
1 - 8
Bayer Neverlusen
Complete
Field 2
Bouazza
Winter 2-Adult-Coed Europa
Woodchucks FC (East)
6 - 1
Rug Burns (East)
Complete
Field 3
Winter 2-Adult-Coed Europa
JV Bench Players (East)
3 - 3
Golden Touch (East)
Complete
Field 1
Mercier
Winter 2-Adult-Coed-Championship
Elite
3 - 7
Inter FC
Complete
Field 2
Bouazza
Winter 2-Adult-Coed Europa
AM Fitness (West)
1 - 4
Old Farts (West)
Complete
Field 3
Calendar
<
January 2018
>
S
M
T
W
T
F
S
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Events on Friday, January 19, 2018
2:00 PM
3:00 PM
Talcott Mt. Academy
Arena - Field 3 (Indoor)
8:00 PM
9:00 PM
Edwin Zea
Arena - Field 4 (Indoor)
9:00 PM
10:00 PM
Ivan Rosas
Arena - Field 4 (Indoor)
10:00 PM
11:00 PM
Closed/Maintenance
Arena - Field 4 (Indoor)