Login
Home
Leagues
Tournaments
Schedule
Schedule of Games
Games on Friday, February 10, 2017
<
February 2017
>
S
M
T
W
T
F
S
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U14 (2003)
Latin Revolution U14 (East)
3 - 1
Foundation SC U14 West (West)
Complete
Field 1
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U13 (2004)
Meriden U13 (West)
0 - 6
FSA FC '04 White (East)
Complete
Field 2
Kochin
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U11 (2006) East
Sporting CT '07
3 - 3
FSA FC '06 White
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U09 (2008) East
Farmington Falcons U09
4 - 5
FSA FC '08 CT
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U14 (2003)
Simsbury Strikers U14 (West)
4 - 5
Sporting CT '03 Gold (East)
Complete
Field 1
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U13 (2004)
FSA FC '05 Navy (East)
7 - 0
Victory SC 13 Black (West)
Complete
Field 2
Kochin
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U11 (2006) East
FSA FC '06 CT
0 - 6
West Hartford U11 A
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U09 (2008) East
West Hartford U09 B
1 - 8
FSA FC '08 Navy
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U14 (2003)
FSA FC '04 Elite (East)
7 - 0
Glastonbury Hartwell U14 (West)
Complete
Field 1
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U13 (2004)
Middletown Magic '04 White (West)
0 - 7
FSA FC '05 Elite (East)
Complete
Field 2
Kochin
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U11 (2006) West
Southington Revolution U11
2 - 3
Victory SC U11
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U09 (2008) East
Sporting CT '08 White
7 - 2
FSA FC '09 Elite
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U14 (2003)
Foundation SC U14 (West)
1 - 8
FSA FC '03 Navy (East)
Complete
Field 1
Goyzueta
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U13 (2004)
FSA FC '04 CT (East)
1 - 0
CSC United '04 (West)
Complete
Field 2
Bouazza
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U11 (2006) West
Wethersfield United U11
0 - 7
West Hartford Lions U11B
Complete
Field 3
Sandoval
Winter 2-Adult-Coed-Europa
AO Hartford FC
9 - 9
Inter FC
Complete
Field 1
Goyzueta
Winter 2-Adult-Coed-Champions
Bumbles Bounce
6 - 1
Harwinton Strikers
Complete
Field 2
Bouazza
Winter 2-Adult-Coed-Champions
Golden Touch
1 - 3
SWASS
Complete
Field 3
Sandoval
Winter 2-Adult-Coed-Champions
KLC
2 - 5
Beazley FC
Complete
Field 1
Goyzueta
Winter 2-Adult-Coed-Champions
Old Farts FC
8 - 1
The Untouchables
Complete
Field 2
Bouazza
Winter 2-Adult-Coed-Champions
Second Place FC
5 - 1
The Rusty Nail
Complete
Field 3
Sandoval
Calendar
<
February 2017
>
S
M
T
W
T
F
S
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Events on Friday, February 10, 2017
8:00 AM
11:00 PM
Closed
FSA Park - Field 5 (Grass)
2:00 PM
3:00 PM
Talcott Mt Academy Clinic
Arena - Field 3 (Indoor)
4:00 PM
5:00 PM
FSA FC - Goal Keeper Training
Arena - Field 1 (Indoor)
4:00 PM
5:00 PM
FSA FC - Goal Keeper Training
Arena - Field 2 (Indoor)
6:00 PM
7:00 PM
Darrell
Jugs 3
8:00 PM
9:00 PM
Sean Fischer
Jugs 4
9:00 PM
10:00 PM
Leo Goyzuetta
Arena - Field 4 (Indoor)
10:00 PM
11:00 PM
Adam Perez
Arena - Field 4 (Indoor)