Login
Home
Leagues
Tournaments
Schedule
Schedule of Games
Games on Sunday, February 16, 2020
<
February 2020
>
S
M
T
W
T
F
S
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
Winter 2 - Youth - Boys - U18/19 (2001-02)
Sporting CT '02 Gold
0 - 5
Victory SC '02 Black
Complete
Field 1
Rego
Winter 2 - Youth - Boys - U09 (2011)
Newington Cosmos '11 (East)
3 - 7
SDR Crush '11 (East)
Complete
Field 4
Maye
Winter 2 - Youth - Boys - U17 (2003)
Sporting CT '04 Black
1 - 6
Sporting CT '04 White
Complete
Field 2
Gould
Winter 2 - Youth - Boys - U16 (2004)
Sporting CT '05 White
3 - 2
Ajax '04 Pink
Complete
Field 3
Santos
Winter 2 - Youth - Boys - U18/19 (2001-02)
Victory SC '02 White
4 - 3
Ajax '02
Complete
Field 1
Rego
Winter 2 - Youth - Boys - U09 (2011)
Cromwell Freeze '11 (West)
5 - 1
FC Wethersfield '11 (West)
Complete
Field 4
Maye
Winter 2 - Youth - Boys - U17 (2003)
Sporting CT '03 Black
2 - 2
Victory SC '03 White
Complete
Field 2
Gould
Winter 2 - Youth - Boys - U16 (2004)
Vale SC '04
3 - 4
FSA FC '05 NPL
Complete
Field 3
Santos
Winter 2 - Youth - Boys - U18/19 (2001-02)
Sporting CT '03 White
2 - 5
FSA FC '03 NPL
Complete
Field 1
Rego
Winter 2 - Youth - Boys - U09 (2011)
Rowdies '11 (West)
1 - 4
West Hartford Warriors '11 C (West)
Complete
Field 4
Maye
Winter 2 - Youth - Boys - U17 (2003)
Victory SC '03 Black
0 - 7
FSA FC '04 NPL
Complete
Field 2
Gould
Winter 2 - Youth - Boys - U16 (2004)
FSA FC '05 ECNL
9 - 2
FSA FC '04 White
Complete
Field 3
Kochin
Winter 2 - Youth - Boys - U18/19 (2001-02)
Sporting CT '02 White
5 - 3
Sporting CT '03 Gold
Complete
Field 1
Huydic R
Winter 2 - Youth - Boys - U09 (2011)
Southington Celtic '11 (West)
8 - 1
Middletown Magic '11 (West)
Complete
Field 4
Maye
Winter 2 - Youth - Boys - U17 (2003)
FSA FC '04 ECNL
7 - 0
Ajax '04 Blue
Complete
Field 2
Sandoval
Winter 2 - Youth - Boys - U16 (2004)
FSA FC '04 CT
1 - 3
Plainville '04
Complete
Field 3
Kochin
Winter 2 - Youth - Boys - U12 (2008)
FSA FC '09 Elite (East)
7 - 0
Foundation SC '08 Blue (East)
Complete
Field 1
Huydic R
Winter 2 - Youth - Girls - U10 (2010)
Wethersfield Lions '10
3 - 2
Farmington Fire '10
Complete
Field 4
Winter 2 - Youth - Boys - U12 (2008)
Sporting CT '08 White (East)
2 - 2
Sporting CT '08 Gold (East)
Complete
Field 2
Sandoval
Winter 2 - Youth - Boys - U11 (2009)
Cheshire United '09
7 - 1
Southington Blue Wolves '09
Complete
Field 3
Gomez V
Winter 2 - Youth - Boys - U12 (2008)
Victory SC '08/09 (West)
5 - 0
Foundation SC '08 White (West)
Complete
Field 1
Huydic R
Winter 2 - Youth - Girls - U10 (2010)
Sporting CT '10
1 - 4
Victory SC '11
Complete
Field 4
Winter 2 - Youth - Boys - U12 (2008)
Avon Benfica '08 (West)
5 - 2
Plainville '08 (West)
Complete
Field 2
Sandoval
Winter 2 - Youth - Boys - U10 (2010)
CSC United '10 (East)
3 - 2
FSA FC '11 Elite (East)
Complete
Field 3
Gomez V
Winter 2 - Youth - Girls - U18/19 (2001-02)
Sporting CT '03 White (West)
1 - 0
FSA FC '03 ECNL Regional (East)
Complete
Field 1
D'Urso
Winter 2 - Youth - Boys - U10 (2010)
Cromwell '10 (West)
3 - 3
Middletown Magic '10 (West)
Complete
Field 4
Winter 2 - Youth - Boys - U12 (2008)
FSA FC '08 NPL (East)
5 - 0
Vale SC '08 (East)
Complete
Field 2
Winter 2 - Youth - Boys - U10 (2010)
FSA FC '10 NPL (East)
8 - 1
Watertown Warriors '10 (East)
Complete
Field 3
Gomez V
Winter 2 - Youth - Girls - U18/19 (2001-02)
Hall Warriors (West)
2 - 4
FSA FC '01-02 ECNL Regional (East)
Complete
Field 1
D'Urso
Winter 2 - Youth - Boys - U10 (2010)
Burlington Storm '10 (West)
1 - 6
Simsbury '10 (West)
Complete
Field 4
Winter 2 - Youth - Girls - U18/19 (2001-02)
Sporting CT '02 (East)
4 - 1
Ajax '02 Blue (West)
Complete
Field 1
Bach
Winter 2 - Youth - Boys - U12 (2008)
West Hartford '08 A (East)
4 - 0
Southington Fire '08 (West)
Complete
Field 2
Shayler
Winter 2 - Youth - Girls - U18/19 (2001-02)
Victory SC '02 (East)
1 - 8
FSA FC '01-02 Navy (West)
Complete
Field 1
Bach
Winter 2 - Youth - Boys - U14 (2006)
FSA FC '07 ECNL (East)
5 - 1
FSA FC '07 NPL (East)
Complete
Field 2
Shayler
Winter 2 - Youth - Boys - U13 (2007)
Cheshire United '07 (West)
1 - 8
FSA FC '07 White (East)
Complete
Field 3
Pinton
Winter 2 - Youth - Girls - U18/19 (2001-02)
FSA FC '01-02 ECNL (East)
6 - 0
Ajax '02 Pink (West)
Complete
Field 1
Bach
Winter 2 - Youth - Boys - U14 (2006)
Foundation SC ML '06 White (West)
7 - 0
Sporting CT '06 Gold (West)
Complete
Field 2
Shayler
Winter 2 - Youth - Girls - U16 (2004)
Sporting CT '05 White (East)
0 - 3
FSA FC '04 CT (West)
Complete
Field 3
Pinton
Winter 2 - Youth - Girls - U18/19 (2001-02)
FSA FC '03 ECNL (East)
8 - 1
Sporting CT '03 Gold (West)
Complete
Field 1
Mucka D
Winter 2 - Youth - Boys - U14 (2006)
FSA FC '06 CT (West)
2 - 5
Foundation SC ML '06 Blue (East)
Complete
Field 2
Bouazza
Winter 2 - Youth - Girls - U16 (2004)
FSA FC '05 ECNL (East)
0 - 3
FSA FC '05 ECNL Regional (East)
Complete
Field 3
Cancelled
Winter 2 - Adult - Coed (Champions)
Team Elite
8 - 2
Doener FC
Complete
Field 1
Mucka D
Winter 2 - Adult - Coed (Europa)
NFB United
5 - 2
Farcealona
Complete
Field 2
Bouazza
Winter 2 - Adult - Coed (Futbol)
AM United
10 - 4
Game of Throw Ins
Complete
Field 3
Goyzueta
Winter 2 - Adult - Coed (Champions)
Inter FC
7 - 4
High Yield FC
Complete
Field 1
Mucka D
Winter 2 - Adult - Coed (Europa)
Knights FC
4 - 1
Soccer McSoccerFace
Complete
Field 2
Bouazza
Winter 2 - Adult - Coed (Futbol)
Bad News Beers
2 - 6
Hurricanes FC
Complete
Field 3
Goyzueta
Calendar
<
February 2020
>
S
M
T
W
T
F
S
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
Events on Sunday, February 16, 2020
11:00 AM
12:00 PM
Rocco Guerrera
Jugs 3
11:00 AM
12:00 PM
Rocco Guerrera
Jugs 4
6:00 PM
7:00 PM
Adam Whitlock
Education Center
10:00 PM
11:00 PM
Christian Alvarado
Arena - Field 4 (Indoor)