Login
Home
Leagues
Tournaments
Schedule
Schedule of Games
Games on Sunday, February 3, 2019
<
February 2019
>
S
M
T
W
T
F
S
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U18/19 (2001-00)
Farmington Tribe U19
5 - 5
FSA FC '02 NPL
Complete
Field 1
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16 (2003)
CFC Valley '03 Black (East)
6 - 3
FSA FC '03 Navy (East)
Complete
Field 2
Santos
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16 (2003)
Ajax '03 Orange (West)
5 - 4
Farmington U16 (West)
Complete
Field 3
Sandoval
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U18/19 (2001-00)
FSA FC '02 ECNL
10 - 4
Victory SC '01 White
Complete
Field 1
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U17 (2002)
FSA FC '02 Navy
6 - 1
FSA FC '03 NPL
Complete
Field 2
Santos
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16 (2003)
Ajax '03 Green (West)
5 - 1
Sporting CT '03 Black (West)
Complete
Field 3
Sandoval
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U18/19 (2001-00)
Victory SC '01 Black
2 - 9
CT Rush Shoreline '02 White
Complete
Field 1
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U17 (2002)
FSA FC '03 ECNL
4 - 1
Victory SC '02 White
Complete
Field 2
Santos
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16 (2003)
CFC Valley '03 Blue (East)
1 - 6
Sporting CT '03 Gold (East)
Complete
Field 3
Sandoval
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U18/19 (2001-00)
CFC Valley '01 Black
2 - 1
CT Rush Shoreline '02 Blue
Complete
Field 1
Gomez V
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U09 (2010)
Simsbury U09
2 - 9
Middletown Magic'10 White
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U17 (2002)
Plainville White U17
5 - 1
Victory SC '02 Black
Complete
Field 2
Gould
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16 (2003)
CFC Valley '04 Blue (West)
3 - 0
Plainville U16 (West)
Complete
Field 3
Shayler
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U18/19 (2001-00)
CFC Valley '01 Blue
6 - 1
Sporting CT '02 White
Complete
Field 1
Gomez V
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U09 (2010)
Cromwell Chill U09
5 - 10
FSA FC '10 CT
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U17 (2002)
Gorilla Corps U17
1 - 5
Ajax '02
Complete
Field 2
Gould
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16 (2003)
Sporting CT '04 (West)
7 - 5
Winged Indians (West)
Complete
Field 3
Shayler
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2007)
CFC Valley '07
1 - 3
Victory SC '07
Complete
Field 1
Gomez V
Winter 2-Youth Competitive-Girls-U09 (2010)
Vale SC '10
6 - 3
Southington Strikers U09
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2009)
Southington Wild U09
1 - 5
FSA FC '09 CT
Complete
Field 2
Gould
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U11 (2008) West
Glastonbury Galaxy U11
4 - 2
Southington Skycats U11
Complete
Field 3
Shayler
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2007)
Vale SC '07
0 - 7
FSA FC '08 Elite
Complete
Field 1
Winter 2-Youth Competitive-Girls-U09 (2010)
West Hartford Thunder U09
9 - 2
FSA FC '10 Navy
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2009)
Vale SC '09
1 - 8
FSA FC '10 Elite
Complete
Field 2
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U11 (2008) East
West Hartford Warriors U11 A
4 - 0
CFC Valley '08
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2007)
Ajax '07
8 - 1
Southington Spartans U12
Complete
Field 1
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2009)
FSA FC '10 Navy
1 - 5
CFC Valley '09 -'10
Complete
Field 2
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U11 (2008) East
Middletown Magic '08
1 - 8
FSA FC '08 White
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2007)
FSA FC '07 CT
8 - 1
Middletown Magic '07
Complete
Field 1
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2009)
CSC United '09
7 - 0
Berlin U10
Complete
Field 2
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U11 (2008) West
Vale SC '08
2 - 2
FSA FC '08 CT
Complete
Field 3
Calendar
<
February 2019
>
S
M
T
W
T
F
S
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Events on Sunday, February 3, 2019
7:30 AM
9:00 AM
CJSA ODP
Arena - Field 1 (Indoor)
7:30 AM
9:00 AM
CJSA ODP
Arena - Field 2 (Indoor)
7:30 AM
9:00 AM
CJSA ODP
Arena - Field 3 (Indoor)
7:30 AM
9:00 AM
CJSA ODP
Arena - Field 4 (Indoor)
9:00 AM
10:00 AM
Renato Vieira
Arena - Field 4 (Indoor)
10:00 AM
10:30 AM
K. Snedeker
Education Center
10:00 AM
11:00 AM
Matt Pirog
Pitching Tunnel 5
3:00 PM
4:30 PM
Faisal Chudary
Pitching Tunnel 5
4:00 PM
5:00 PM
Mike Flaherty
Arena - Field 4 (Indoor)
5:00 PM
6:00 PM
Andres Daza - West Hartford
Arena - Field 4 (Indoor)
5:00 PM
10:00 PM
Closed
Education Center
5:00 PM
10:00 PM
Closed
Iron Mike 2
5:00 PM
10:00 PM
Closed
Jugs 3
5:00 PM
10:00 PM
Closed
Jugs 4
5:00 PM
10:00 PM
Closed
Pitching Tunnel 5
6:00 PM
10:00 PM
Closed
Arena - Field 1 (Indoor)
6:00 PM
10:00 PM
Closed
Arena - Field 4 (Indoor)
6:30 PM
10:00 PM
Closed
Arena - Field 2 (Indoor)
6:30 PM
10:00 PM
Closed
Arena - Field 3 (Indoor)
10:00 PM
11:00 PM
Closed
Arena - Field 4 (Indoor)
10:00 PM
11:00 PM
Closed
Education Center
10:00 PM
11:00 PM
Closed
Iron Mike 2
10:00 PM
11:00 PM
Closed
Jugs 3
10:00 PM
11:00 PM
Closed
Jugs 4
10:00 PM
11:00 PM
Closed
Pitching Tunnel 5