Login
Home
Leagues
Tournaments
Schedule
Schedule of Games
Games on Sunday, February 4, 2018
<
February 2018
>
S
M
T
W
T
F
S
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U17/19 (1999-2001)
FSA FC '02 ECNL
4 - 5
FSA FC '01 ECNL
Complete
Field 1
Bouazza
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U09 (2009)
Berlin U09
0 - 7
FSA FC '09 Navy
Complete
Field 4
Bach
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16/17 (2001)
Azzurri U17 (East)
1 - 1
Plainville U17 (East)
Complete
Field 2
Santos
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16/17 (2001)
FSA FC '03 ECNL (West)
4 - 4
Victory .02 Blue (West)
Complete
Field 3
Gould
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U17/19 (1999-2001)
FSA FC '02 NPL
0 - 3
CFC Valley '99/00 Blue
Complete
Field 1
Bouazza
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U09 (2009)
FSA FC '09 CT
10 - 3
FSA FC '10 Elite
Complete
Field 4
Bach
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16/17 (2001)
CFC Valley '01 Blue (East)
2 - 4
CFC Valley '01 Black (East)
Complete
Field 2
Santos
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16/17 (2001)
FSA FC '03 NPL (West)
1 - 7
Victory '02 Black (West)
Complete
Field 3
Gould
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U17/19 (1999-2001)
CFC Valley '99/00 Black
0 - 1
FSC 01/02 Sky
Complete
Field 1
Bouazza
Winter 2-Youth Competitive-Girls-U09 (2009)
Newington Navigators U09
7 - 2
Southington Shooters U09
Complete
Field 4
Bach
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16/17 (2001)
FSA FC '02 CT (West)
7 - 1
Plainville U16 (West)
Complete
Field 2
Kochin
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16/17 (2001)
CT Rush Shoreline '02 (East)
7 - 0
Sporting CT Gold '02 (West)
Complete
Field 3
Gould
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2006) East
CFC Valley '06 Black
1 - 3
FSA FC '07 Elite
Complete
Field 1
Orozco
Winter 2-Youth Competitive-Girls-U09 (2009)
Cromwell SC U09
2 - 8
FSA FC '09 CT
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2008)
Farmington 10A (East)
0 - 1
West Hartford U10A (East)
Complete
Field 2
Kochin
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U11 (2007)
Bristol Bees U11
0 - 7
Rush Shoreline '07
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2006) East
Watertown U12 Gladiators
2 - 4
FSA FC '07 Navy
Complete
Field 1
Orozco
Winter 2-Youth Competitive-Girls-U09 (2009)
Wethersfield Eagles U09
7 - 0
West Hartford Thunder U09
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2008)
FSA FC '08 CT (East)
10 - 4
CFC Valley '08 (East)
Complete
Field 2
Kochin
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U11 (2007)
FSA FC '08 Navy
1 - 8
FSA FC '08 Elite
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2006) East
Valencia Juniors U12
0 - 2
West Hartford U12 A
Complete
Field 1
Orozco
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2008)
West Hartford U10B (West)
4 - 3
Southington Wild U10 (West)
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2006) West
CFC Valley '06 Blue
0 - 2
CSC United U12
Complete
Field 2
Walker
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U11 (2007)
CFC Valley '07
2 - 2
FSA FC '07 CT
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2006) East
FSC '06
4 - 6
FSA FC '06 CT
Complete
Field 1
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2008)
Meriden SC U10 (West)
3 - 3
Glastonbury Hartwell '08 (West)
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2006) West
Southington Spartans U12
1 - 5
Middletown Magic U12 White
Complete
Field 2
Walker
Winter 2-Youth Competitive-Girls-U17 (2001)
FSA FC '02 White
2 - 2
Sporting CT '02 White
Complete
Field 3
Christie
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U14 (2004)
Canton United U14 (West)
1 - 4
FSA FC '05 White (West)
Complete
Field 1
Winter 2-Youth Rec-U08 Boys (2010-11)
Farmington
1 - 4
FSA FC '10-'11 Juniors
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2006) West
Canton Crush
5 - 1
Bristol Killer Bees U12
Complete
Field 2
Walker
Winter 2-Youth Competitive-Girls-U17 (2001)
Ajax '01 Green
1 - 8
FSA FC '02 ECNL
Complete
Field 3
Christie
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U14 (2004)
FSC '04 (East)
4 - 1
Valencia U14 (East)
Complete
Field 1
Winter 2-Youth Rec-U08 Boys (2010-11)
Cosmos
9 - 4
Avon Dynamite
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2006) West
Southington Revolution U12
0 - 3
Farmington SC U12 B
Complete
Field 2
Winter 2-Youth Competitive-Girls-U17 (2001)
Ajax '01 Orange
4 - 1
Sporting CT '02 Black
Complete
Field 3
Christie
Calendar
<
February 2018
>
S
M
T
W
T
F
S
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Events on Sunday, February 4, 2018
7:30 AM
9:00 AM
CJSA - ODP
Arena - Field 1 (Indoor)
7:30 AM
9:00 AM
CJSA - ODP
Arena - Field 2 (Indoor)
7:30 AM
9:00 AM
CJSA - ODP
Arena - Field 3 (Indoor)
7:30 AM
9:00 AM
CJSA - ODP
Arena - Field 4 (Indoor)
10:00 AM
10:30 AM
Snedeker
Education Center
11:00 AM
12:00 PM
Bob Roper
Pitching Tunnel 5
12:00 PM
1:00 PM
Mark Tyler
Pitching Tunnel 5