Login
Home
Leagues
Tournaments
Schedule
Schedule of Games
Games on Friday, February 9, 2018
<
February 2018
>
S
M
T
W
T
F
S
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U14 (2004)
Simsbury Revolution U14 (West)
0 - 4
Canton United U14 (West)
Complete
Field 1
Sandoval
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U13 (2005)
Ajax '05 (West)
8 - 1
FSA FC '05 CT (East)
Complete
Field 2
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2008)
FSA FC '08 CT (East)
6 - 1
Middletown Magic U10 (West)
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U09 (2009)
FSA FC '10 Elite
9 - 3
Berlin U09
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U14 (2004)
CSC United '04 (West)
5 - 4
FSA FC '05 White (West)
Complete
Field 1
Sandoval
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U13 (2005)
Victory U '05(West)
0 - 7
Sporting CT 05 Gold (East)
Complete
Field 2
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U11 (2007)
West Hartford U11 A
1 - 4
FSA FC '07 CT
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U09 (2009)
FSA FC '09 CT
4 - 2
Newington Panthers U09
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U14 (2004)
Sporting CT Gold '04 Black (West)
8 - 1
Farmington White U14 (West)
Complete
Field 1
Sandoval
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U13 (2005)
FSA FC '06 Navy (East)
1 - 2
Canton Crush U13 (West)
Complete
Field 2
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U11 (2007)
Bristol Bees U11
3 - 1
CSC United U11
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U09 (2009)
Middletown Magic White U09
5 - 0
Sporting CT '10
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U14 (2004)
Valencia U14 (East)
0 - 3
Sporting CT Gold '04 White (East)
Complete
Field 1
Mercier
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U13 (2005)
FSA FC '06 Elite (East)
8 - 1
Plainville United U13 (West)
Complete
Field 2
Bouazza
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2008)
Farmington 10A (East)
7 - 2
Meriden SC U10 (West)
Complete
Field 3
Goyzueta
Winter 2-Adult-Coed Europa
Woodchucks FC (East)
2 - 0
Harwinton Strikers (West)
Complete
Field 1
Mercier
Winter 2-Adult-Coed-Championship
Beazley FC
1 - 6
Bayer Neverlusen
Complete
Field 2
Bouazza
Winter 2-Adult-Coed Europa
Grassfed (East)
1 - 8
Travelers FC (West)
Complete
Field 3
Goyzueta
Winter 2-Adult-Coed Europa
Bad News Beer (West)
2 - 8
Rug Burns (East)
Complete
Field 1
Mercier
Winter 2-Adult-Coed-Championship
Second Place
10 - 5
Game of Throw-Ins
Complete
Field 2
Bouazza
Winter 2-Adult-Coed Europa
Tariffville FC (West)
(Forfeit) 0 - 3
FB United (East)
Complete
Field 3
Goyzueta
Calendar
<
February 2018
>
S
M
T
W
T
F
S
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Events on Friday, February 9, 2018
1:00 PM
2:30 PM
CCSU Women's Soccer
Arena - Field 2 (Indoor)
2:00 PM
3:00 PM
Talcott Mt. Academy
Arena - Field 3 (Indoor)
4:00 PM
5:00 PM
Halliday
Pitching Tunnel 5
6:00 PM
7:00 PM
Donald Hopkins
Jugs 3
9:00 PM
10:00 PM
Ed Zea
Arena - Field 4 (Indoor)
10:00 PM
11:00 PM
Closed/Maintenance
Arena - Field 4 (Indoor)