Home|Sign In
Schedule of Games
 
<February 2020>
SMTWTFS
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
1234567
  
  Games on Sunday, February 9, 2020 Print
LeagueHome AwayTime/StatusVenueOfficials
Winter 2 - Youth - Boys - U18/19 (2001-02) FSA FC '03 ECNL 3 - 0 Sporting CT '03 White Complete Field 1 Flaherty
Winter 2 - Youth - Boys - U09 (2011) Sporting CT '11 (East) 7 - 5 West Hartford Warriors '11 C (West) Complete Field 4 Bach
Winter 2 - Youth - Boys - U17 (2003) FSA FC '03 White 6 - 1 Victory SC '03 Black Complete Field 2 Corso
Winter 2 - Youth - Boys - U16 (2004) FSA FC '05 ECNL 5 - 10 Ajax '04 Pink Complete Field 3 Santos
Winter 2 - Youth - Boys - U18/19 (2001-02) Farmington '02/03 7 - 12 Sporting CT '02 Gold Complete Field 1 Flaherty
Winter 2 - Youth - Boys - U09 (2011) Newington Cosmos '11 (East) 6 - 5 Southington Celtic '11 (West) Complete Field 4 Bach
Winter 2 - Youth - Boys - U17 (2003) Ajax '04 Blue 2 - 7 Sporting CT '04 White Complete Field 2 Corso
Winter 2 - Youth - Boys - U16 (2004) FSA FC '04 CT 1 - 8 FSA FC '05 NPL Complete Field 3 Santos
Winter 2 - Youth - Boys - U18/19 (2001-02) Ajax '02 0 - 5 Sporting CT '03 Gold Complete Field 1 Rego
Winter 2 - Youth - Boys - U09 (2011) Cromwell Freeze '11 (West) 2 - 9 SDR Crush '11 (East) Complete Field 4 Maye
Winter 2 - Youth - Boys - U17 (2003) Ajax '03 2 - 0 Sporting CT '03 Black Complete Field 2 D'Urso
Winter 2 - Youth - Boys - U16 (2004) Plainville '04 0 - 7 FSA FC '04 White Complete Field 3 Pinton
Winter 2 - Youth - Boys - U18/19 (2001-02) FSA FC '03 NPL 2 - 3 Victory SC '02 Black Complete Field 1 Rego
Winter 2 - Youth - Boys - U09 (2011) FSA FC '11 Navy (East) 9 - 2 Middletown Magic '11 (West) Complete Field 4 Maye
Winter 2 - Youth - Boys - U17 (2003) FSA FC '04 NPL 8 - 1 Victory SC '03 White Complete Field 2 D'Urso
Winter 2 - Youth - Boys - U16 (2004) Sporting CT '05 White 2 - 4 Vale SC '04 Complete Field 3 Pinton
Winter 2 - Youth - Boys - U12 (2008) FSA FC '09 Elite (East) 7 - 2 Sporting CT '08 White (East) Complete Field 1 Rego
Winter 2 - Youth - Girls - U10 (2010) Wethersfield Lions '10 3 - 4 FSA FC '11 Elite Complete Field 4 Puente
Winter 2 - Youth - Boys - U12 (2008) Ajax '08/09 (West) 4 - 1 Plainville '08 (West) Complete Field 2 D'Urso
Winter 2 - Youth - Boys - U11 (2009) FSA FC '09 Navy 1 - 2 Sporting CT '09 Complete Field 3 Pinton
Winter 2 - Youth - Boys - U12 (2008) FSA FC '08 NPL (East) 0 - 2 Sporting CT '08 Gold (East) Complete Field 1 Gomez
Winter 2 - Youth - Girls - U10 (2010) Farmington Fire '10 0 - 7 Vale SC '10 Complete Field 4 Puente
Winter 2 - Youth - Boys - U12 (2008) Victory SC '08/09 (West) 6 - 1 Avon Benfica '08 (West) Complete Field 2 Kochin
Winter 2 - Youth - Boys - U10 (2010) Burlington Storm '10 (West) 6 - 2 Watertown Warriors '10 (East) Complete Field 3 Webster
Winter 2 - Youth - Girls - U18/19 (2001-02) Sporting CT '02 (East) 0 - 1 Ajax '02 Pink (West) Complete Field 1 Gomez
Winter 2 - Youth - Boys - U10 (2010) Sporting CT '10 Gold (East) 12 - 5 Simsbury '10 (West) Complete Field 4 Puente
Winter 2 - Youth - Boys - U12 (2008) West Hartford '08 A (East) 6 - 1 Vale SC '08 (East) Complete Field 2 Kochin
Winter 2 - Youth - Boys - U10 (2010) FSA FC '11 Elite (East) 2 - 5 Cromwell '10 (West) Complete Field 3 Webster
Winter 2 - Youth - Girls - U18/19 (2001-02) Hall Warriors (West) 0 - 7 FSA FC '01-02 ECNL (East) Complete Field 1 Gomez
Winter 2 - Youth - Boys - U10 (2010) Southington United '10 (West) 5 - 3 CSC United '10 (East) Complete Field 4 Puente
Winter 2 - Youth - Boys - U12 (2008) Southington Fire '08 (West) 7 - 5 Foundation SC '08 White (West) Complete Field 2 Kochin
Winter 2 - Youth - Boys - U13 (2007) FSA FC '07 CT (West) 1 - 7 Ajax '07 Blue (West) Complete Field 3 Webster
Winter 2 - Youth - Girls - U18/19 (2001-02) Victory SC '02 (East) 2 - 6 Sporting CT '03 Gold (West) Complete Field 1 Sandoval
Winter 2 - Youth - Boys - U12 (2008) West Hartford '08 B (West) 3 - 0 Foundation SC '08 Blue (East) Complete Field 2 Caggiano
Winter 2 - Youth - Boys - U13 (2007) Ajax '07 Pink (West) 3 - 3 Victory SC '07 White (West) Complete Field 3 Mucka
Winter 2 - Youth - Girls - U18/19 (2001-02) FSA FC '03 ECNL (East) 5 - 1 Sporting CT '03 White (West) Complete Field 1 Sandoval
Winter 2 - Youth - Boys - U14 (2006) Sporting CT '06 Gold (West) 1 - 5 Ajax '06 Blue (West) Complete Field 2 Caggiano
Winter 2 - Youth - Boys - U13 (2007) FSA FC '08 Navy (East) 2 - 0 Sporting CT '08 White (West) Complete Field 3 Mucka
Winter 2 - Youth - Girls - U18/19 (2001-02) Ajax '02 Blue (West) 4 - 3 FSA FC '01-02 ECNL Regional (East) Complete Field 1 Sandoval
Winter 2 - Youth - Boys - U15 (2005) FSA FC '06 ECNL (East) 0 - 0 FSA FC '05 CT (East) Complete Field 1  
Winter 2 - Youth - Boys - U14 (2006) Ajax '06 Pink (West) 3 - 2 Foundation SC ML '06 White (West) Complete Field 2 Caggiano
Winter 2 - Youth - Girls - U16 (2004) Victory SC '04 White (West) 5 - 2 Sporting CT '05 White (East) Complete Field 3 Mucka
Winter 2 - Youth - Girls - U15 (2005) FSA FC '06 ECNL Regional (East) 0 - 0 FSA FC '05 White (East) Complete Field 1  
Winter 2 - Youth - Girls - U18/19 (2001-02) FSA FC '03 ECNL Regional (East) 5 - 3 FSA FC '01-02 Navy (West) Complete Field 1 Bouazza
Winter 2 - Youth - Boys - U14 (2006) Sporting CT '07 White (East) 1 - 5 Victory SC '06 White (West) Complete Field 2 Goyzueta
Winter 2 - Youth - Girls - U16 (2004) FSA FC '04 CT (West) 0 - 2 Vale SC '04 (East) Complete Field 3 Addi
Winter 2 - Adult - Coed (Champions) Inter FC 8 - 5 No Soup For Your Complete Field 1 Bouazza
Winter 2 - Adult - Coed (Europa) Knights FC 3 - 1 Old Farts Complete Field 2 Goyzueta
Winter 2 - Adult - Coed (Futbol) AM United 8 - 1 Bad News Beers Complete Field 3 Addi
Winter 2 - Adult - Coed (Champions) Goal Diggers 7 - 1 High Yield FC Complete Field 1 Bouazza
Winter 2 - Adult - Coed (Europa) Soccer McSoccerFace 3 - 0 Farcealona Complete Field 2 Goyzueta
Winter 2 - Adult - Coed (Futbol) GKN 10 - 3 Game of Throw Ins Complete Field 3 Addi

  Events on Sunday, February 9, 2020
Start TimeEnd TimeEventVenue
7:30 AM9:00 AMCJSA ODPField 1 - Soccer
7:30 AM9:00 AMCJSA ODPField 2 - Soccer
7:30 AM9:00 AMCJSA ODPField 3 - MultiSport
7:30 AM9:00 AMCJSA ODPField 4 - Soccer Boarded
1:00 PM3:00 PMSomarooIron Mike 1
1:00 PM2:00 PMKeith SnedekerIron Mike 2
1:00 PM2:00 PMKeith SnedekerJugs 3
1:00 PM2:00 PMKeith SnedekerJugs 4
2:00 PM3:00 PMEric krausePitching Tunnel 5
6:00 PM7:00 PMKen SklodoskyField 4 - Soccer Boarded
6:00 PM7:00 PMAdam WhitlockJugs 4
6:00 PM7:00 PMAdam WhitlockPitching Tunnel 5


 

  

Powered By EZFacility
Web enabled mobile phone? Try Mobile Version | Administrators click Here
Languages: English | Español
© 2003-2020 EZFacility.com. All rights reserved.  Privacy Policy | Terms of Use