Login
Home
Leagues
Tournaments
Schedule
Schedule of Games
Games on Sunday, March 10, 2019
<
March 2019
>
S
M
T
W
T
F
S
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U17/19 (2000-02)
Ajax '02
1 - 3
Glastonbury Titans U17
Complete
Field 1
Juraldzic N
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U16 (2003)
Ajax '03 Orange
5 - 3
Sporting CT '03 Gold
Complete
Field 2
Santos
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U14 (2005)
Bristol Thunder U14
0 - 2
Meriden Mustangs U14
Complete
Field 3
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U17/19 (2000-02)
Farmington Tribe
1 - 1
Simsbury U19
Complete
Field 1
Juraldzic N
Winter 3-Youth Rec-U06 Coed (2013-14)
FSA FC Juniors '13 Navy
8 - 1
Rockets
Complete
Field 4
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U16 (2003)
Ajax '03 Green
2 - 0
Victory SC '03 Black
Complete
Field 2
Santos
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U11 (2008) West
Plainville U11
6 - 0
Southington Skycats U11
Complete
Field 3
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U17/19 (2000-02)
Sheffield Thursday U18
9 - 5
Burlington City U18
Complete
Field 1
Juraldzic N
Winter 3-Youth Rec-U06 Coed (2013-14)
Cosmos U06
1 - 8
FSA FC Juniors '13 White
Complete
Field 4
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U16 (2003)
Victory SC '03 White
4 - 7
Farmington U16
Complete
Field 2
Santos
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U11 (2008) East
FSA FC '08 CT
5 - 1
Glastonbury Galaxy U11
Complete
Field 3
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U17/19 (2000-02)
NWC Lions U19
2 - 8
Farmington (Liao) U19
Complete
Field 1
Juraldzic N
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U09 (2010)
FSA FC '10 CT (East)
9 - 2
Cromwell Chill U09 (East)
Complete
Field 4
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2009)
FSA FC '10 Navy
3 - 2
FSA FC '10 Elite
Complete
Field 2
Behmke
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U11 (2008) West
Watertown U11
3 - 3
Farmington U11B
Complete
Field 3
Bach
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U12 (2007)
FSA FC '08 Navy (East)
0 - 7
FSA FC '07 CT (East)
Complete
Field 1
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U09 (2010)
Farmington Fire U09 (East)
4 - 9
Glastonbury Amazing 8's (East)
Complete
Field 4
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2009)
CT Rush Central '09
2 - 1
Southington Wild U10
Complete
Field 2
Behmke
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U11 (2008) West
Southington Fire U11
5 - 0
Farmington U10 A
Complete
Field 3
Bach
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U12 (2007)
Ajax '07 (East)
1 - 4
FSA FC '07 White (East)
Complete
Field 1
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U09 (2010)
Watertown Warriors U09 (West)
11 - 4
Farmington U09 B (West)
Complete
Field 4
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2009)
Farmington U10 B
2 - 3
West Hartford U10 C
Complete
Field 2
Behmke
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U11 (2008) East
FSA FC '09 Elite
6 - 2
Middletown Magic '08
Complete
Field 3
Bach
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U12 (2007)
West Hartford U12 B (West)
1 - 2
Middletown Magic '07 (West)
Complete
Field 1
Winter 3-Youth Rec-U08 Boys (2011-12)
FSA FC Juniors '11
1 - 4
Rowdies U08
Complete
Field 4
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2009)
Berlin U10
1 - 5
West Hartford U10 B
Complete
Field 2
Mucka D
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U17 (2002)
Highlanders SC U17
1 - 8
Wethersfield Crew U17
Complete
Field 3
Grbesic
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U12 (2007)
FSA FC '08 Elite (East)
7 - 1
West Hartford U12 A (East)
Complete
Field 1
Shayler
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2009)
FSA FC '09 CT
3 - 2
Burlington Thunder U10
Complete
Field 2
Mucka D
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U14 (2005)
Southington Wolves U14
0 - 8
Ajax '05
Complete
Field 3
Grbesic
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U12 (2007)
Devils FC U12 (West)
6 - 3
Wallingford Tigers U12 (West)
Complete
Field 1
Shayler
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U13 (2006)
Farmington Fire U13 (East)
1 - 6
Ajax '06 (East)
Complete
Field 2
Mucka D
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U18/19 (2000-01)
Bristol U19
2 - 6
St Paul Lady Falcons U19
Complete
Field 3
Grbesic
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U12 (2007)
West Hartford U11 A (West)
4 - 0
Southington Spartans U12 (West)
Complete
Field 1
Shayler
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U13 (2006)
FSA FC '07 Navy (East)
7 - 1
Newington Strikers (West)
Complete
Field 2
Bouazza
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U18/19 (2000-01)
Ajax '00-01
7 - 2
FSA FC '01 CT
Complete
Field 3
Sandoval
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U14 (2005)
FSA FC '05 CT
1 - 1
FSA FC '05 Navy
Complete
Field 1
Goyzueta
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U18/19 (2000-01)
Cromell Black U18
4 - 5
Wethersfield Strikers U19
Complete
Field 2
Bouazza
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U18/19 (2000-01)
Ajax '01-02
4 - 1
Canton Warriors '00-01
Complete
Field 3
Sandoval
Winter 3-Adult-Coed - Europa
SWASS
3 - 0
NFB United
Complete
Field 1
Goyzueta
Winter 3-Adult-Coed - Futbol
Bad News Beers (West)
1 - 1
Happy Hour FC (West)
Complete
Field 2
Bouazza
Winter 3-Adult-Coed - Futbol
Second Place (East)
5 - 2
Back of the Netters (East)
Complete
Field 3
Sandoval
Winter 3-Adult-Coed - Europa
AM Strikers
3 - 6
ABCDE FC
Complete
Field 1
Goyzueta
Winter 3-Adult-Coed - Futbol
Old Farts (East)
2 - 6
Hurricanes (East)
Complete
Field 2
Bouazza
Winter 3-Adult-Coed - Futbol
Rug Burns (West)
8 - 3
Scott's Tots (West)
Complete
Field 3
Sandoval
Calendar
<
March 2019
>
S
M
T
W
T
F
S
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Events on Sunday, March 10, 2019
9:00 AM
10:00 AM
Renato Viera
Arena - Field 4 (Indoor)
12:00 PM
1:00 PM
paul melzen
Iron Mike 2
1:00 PM
1:30 PM
buffkin bryan
Iron Mike 2
1:30 PM
2:30 PM
Byron Frank
Jugs 4
2:00 PM
3:00 PM
Robert cosentino
Pitching Tunnel 5
2:30 PM
3:00 PM
Craig raeburn
Jugs 4
3:00 PM
4:00 PM
Jerry cao
Jugs 4
3:00 PM
4:00 PM
john kelly
Pitching Tunnel 5
4:00 PM
5:00 PM
JP FSA FC
Arena - Field 4 (Indoor)
5:00 PM
6:00 PM
Salko Kolarevic
Arena - Field 4 (Indoor)
6:00 PM
7:00 PM
Andres Daza - West Hartford
Arena - Field 4 (Indoor)
7:00 PM
8:00 PM
Ken Sklodosky
Arena - Field 4 (Indoor)
9:00 PM
11:00 PM
Closed/Maintenance
Arena - Field 4 (Indoor)
9:00 PM
11:00 PM
Closed/Maintenance
Education Center
9:00 PM
11:00 PM
Closed/Maintenance
Iron Mike 2
9:00 PM
11:00 PM
Closed/Maintenance
Jugs 3
9:00 PM
11:00 PM
Closed/Maintenance
Jugs 4
9:00 PM
11:00 PM
Closed/Maintenance
Pitching Tunnel 5