Login
Home
Leagues
Tournaments
Schedule
Schedule of Games
Games on Saturday, March 16, 2019
<
March 2019
>
S
M
T
W
T
F
S
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U15 (2004)
West Hartford U15
2 - 2
Victory SC '04 Green
Complete
Field 1
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U15 (2004)
Ajax '04 Orange
0 - 6
Victory SC '05
Complete
Field 2
Juraldzic N
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U11 (2008)
Simsbury Supersonics (East)
1 - 8
FSA FC '08 CT (East)
Complete
Field 3
Behmke
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U13 (2006)
Farmington U12
0 - 6
Victory SC '06
Complete
Field 1
Winter 3-Youth Rec-U06 Coed (2013-14)
FSA FC Juniors '13 Navy
0 - 0
FSA FC Juniors '13 White
Complete
Field 4
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U14 (2005)
West Hartford U14
4 - 0
Ajax '05
Complete
Field 2
Juraldzic N
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U11 (2008)
FSA FC '08 White (East)
1 - 1
Glastonbury Hartwell U11 (East)
Complete
Field 3
Behmke
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U13 (2006)
Newington Dominators U13
0 - 0
Canton Rage U13
Complete
Field 1
Winter 3-Youth Rec-U06 Coed (2013-14)
Rockets
2 - 1
Cosmos U06
Complete
Field 4
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U14 (2005)
Meriden Mustangs U14
1 - 2
Farmington United U14
Complete
Field 2
Juraldzic N
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U11 (2008)
Burlington Blizzard U11 (West)
3 - 2
Terryville Tornadoes U11 (West)
Complete
Field 3
Behmke
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U12 East (2007)
Glastonbury United U12
1 - 2
Newington Coyotes U12
Complete
Field 1
Bach
Winter 3-Youth Rec-U08 Girls (2011-12)
Spartans U08
3 - 2
Cromwell U08
Complete
Field 4
Kochin
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U14 (2005)
Burlington Blue Lightning U14
4 - 0
Bristol Thunder U14
Complete
Field 2
Shayler
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U11 (2008)
FSA FC '09 Navy (East)
0 - 4
Farmington Thunder U11 (East)
Complete
Field 3
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U12 West (2007)
Bristol Beasts
2 - 1
Meriden SC U12
Complete
Field 1
Bach
Winter 3-Youth Rec-U08 Girls (2011-12)
Southington Spikes U08
0 - 6
Newington Thunder U08
Complete
Field 4
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U14 (2005)
Southington Rowdies U14
0 - 7
Victory SC '05
Complete
Field 2
Shayler
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U11 (2008)
FSA FC '09 Elite (East)
7 - 0
Victory '08-09 (West)
Complete
Field 3
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U12 West (2007)
West Hartford U12 B
1 - 5
Victory SC '07
Complete
Field 1
Bach
Winter 3-Youth Rec-U08 Girls (2011-12)
FSA FC Juniors '11
1 - 8
Flames U08
Complete
Field 4
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U10 (2009)
FSA FC '10 Elite
0 - 6
Bristol Lightning Bolts U10
Complete
Field 2
Shayler
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U11 (2008)
Simsbury Storm U11 (West)
0 - 7
West Hartford U11 (West)
Complete
Field 3
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U12 East (2007)
FSA FC '08 Navy
1 - 6
FSA FC '08 Elite
Complete
Field 1
Kochin
Winter 3-Youth Rec-U08 Boys (2011-12)
FSA FC Juniors '11
4 - 7
Avon Panthers U08
Complete
Field 4
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U10 (2009)
FSA FC '09 CT
0 - 2
Farmington Strikers U10
Complete
Field 2
Gomez V
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U11 (2008)
FC Newington U11 (West)
2 - 0
Southington Huskies U11 (West)
Complete
Field 3
Mucka D
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U12 East (2007)
FSA FC '07 CT
2 - 0
Simsbury Hawks U12
Complete
Field 1
Kochin
Winter 3-Youth Rec-U08 Boys (2011-12)
Rowdies U08
5 - 0
Farmington Crush U08
Complete
Field 4
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U10 (2009)
West Hartford Spirit U10
3 - 6
Glastonbury Blue Force U10
Complete
Field 2
Gomez V
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U15 (2004)
Avon Titans U15
1 - 8
West Hartford Titans U15
Complete
Field 3
Mucka D
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U12 East (2007)
West Hartford U12 A
0 - 7
FSA FC '08 Elite
Complete
Field 1
Kochin
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U09 (2010)
Southington Strikers U09
6 - 1
Prospect Zombies U09
Complete
Field 4
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U10 (2009)
West Hartford Reign U10
3 - 1
Southington Shooters U10
Complete
Field 2
Gomez V
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U15 (2004)
FSA FC '04 CT
1 - 0
Meriden SC U15 B
Complete
Field 3
Mucka D
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U12 West (2007)
Middletown Magic '07
1 - 0
Wethersfield Vipers U12
Complete
Field 1
Bouazza
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U09 (2010)
Wethersfield U09 Red
5 - 3
Farmington U09
Complete
Field 4
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U15 (2004)
Stingers U15
4 - 0
Southington Storm U15
Complete
Field 2
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U15 (2004)
Ajax '04
6 - 1
West Hartford U14/15
Complete
Field 3
Sandoval
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U12 West (2007)
Wethersfield Storm U12
2 - 0
Avon Force U12
Complete
Field 1
Bouazza
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U09 (2010)
FSA FC '10 Navy
7 - 0
Wethersfield U09 Navy
Complete
Field 4
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U15 (2004)
Newington Hurricanes U15
0 - 6
Ajax '04 Green
Complete
Field 2
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U15 (2004)
Farmington U15
0 - 5
FSA FC '04 Navy
Complete
Field 3
Sandoval
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U16 (2003)
Southington Blue Knights U16
6 - 0
St. Paul Lady Falcons U16
Complete
Field 1
Bouazza
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U17 (2002)
Meriden SC U17
0 - 5
Farmington U17
Complete
Field 2
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U17 (2002)
Cromwell Red U17
0 - 7
Lewis Mills U17
Complete
Field 3
Sandoval
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U16 (2003)
Lewis Mill U16
4 - 0
St. Paul Lady Falcons U16
Complete
Field 1
Bouazza
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U15 (2004)
Cromwell Chill U14/15
0 - 1
West Hartford Red Rebels U15
Complete
Field 2
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U17 (2002)
Highlanders SC U17
1 - 1
Cromwell Red U17
Complete
Field 3
Sandoval
Calendar
<
March 2019
>
S
M
T
W
T
F
S
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Events on Saturday, March 16, 2019
8:00 AM
9:00 AM
Kristen Barkowski
Arena - Field 4 (Indoor)
11:00 AM
12:00 PM
Chris Wagner
Pitching Tunnel 5
2:00 PM
3:00 PM
Scott Roberts
Jugs 4
3:00 PM
4:00 PM
Jorge Maldonado
Jugs 4
7:00 PM
8:00 PM
JP FSA FC
Arena - Field 4 (Indoor)
9:00 PM
11:00 PM
Closed
Arena - Field 4 (Indoor)
9:00 PM
11:00 PM
Closed
Education Center
9:00 PM
11:00 PM
Closed
Iron Mike 2
9:00 PM
11:00 PM
Closed
Jugs 3
9:00 PM
11:00 PM
Closed
Jugs 4
9:00 PM
11:00 PM
Closed
Pitching Tunnel 5
10:00 PM
11:00 PM
Closed
Arena - Field 1 (Indoor)
10:30 PM
11:00 PM
Closed
Arena - Field 2 (Indoor)
10:30 PM
11:00 PM
Closed
Arena - Field 3 (Indoor)