Home|Sign In
Schedule of Games
 
<March 2019>
SMTWTFS
242526272812
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
  
  Games on Sunday, March 31, 2019 Print
LeagueHome AwayTime/StatusVenueOfficials
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U17/19 (2000-02) Simsbury U19 0 - 4 Sheffield Thursday U18 Complete Field 1 Santos
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U16 (2003) Latin Revolution U16 8 - 1 Victory SC '03 White Complete Field 2  
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U13 (2006) FSA FC '06 CT 0 - 2 Newington Dominators U13 Complete Field 3 Bach
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U17/19 (2000-02) Northwestern U17 2 - 2 NWC Lions U19 Complete Field 1 Santos
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U16 (2003) Victory SC '03 Black 0 - 2 Ajax '03 Orange Complete Field 2  
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U13 (2006) Victory SC '06 3 - 1 Farmington U12 Complete Field 3 Bach
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U17/19 (2000-02) Farmington (Liao) U19 7 - 4 Burlington City U18 Complete Field 1 Santos
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U16 (2003) Avon Arsenal U16 0 - 6 Ajax '03 Green Complete Field 2  
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U11 (2008) East Avon Benfica U11 2 - 4 Farmington U11 A Complete Field 3 Bach
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U17/19 (2000-02) Glastonbury Titans U17 3 - 5 Azzurri U17 Complete Field 1 Shayler
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U09 (2010) Farmington U09 B (West) 4 - 0 Middletown Magic '10 Black (West) Complete Field 4 Gilardini
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2009) FSA FC '10 Elite 3 - 1 West Hartford U10 B Complete Field 2  
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U11 (2008) West Farmington U11B 4 - 0 Southington Skycats U11 Complete Field 3 Behmke
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U12 (2007) Wallingford Tigers U12 (West) 5 - 1 Middletown Magic '07 (West) Complete Field 1 Shayler
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U09 (2010) Farmington Fire U09 (East) 3 - 3 Middletown Magic '10 White (East) Complete Field 4 Gilardini
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2009) West Hartford U10 C 1 - 1 FSA FC '10 Navy Complete Field 2  
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U10 (2009) Glastonbury Blue Force U10 0 - 5 Farmington Strikers U10 Complete Field 3 Behmke
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U12 (2007) FSA FC '08 Elite (East) 3 - 2 FSA FC '07 White (East) Complete Field 1 Shayler
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U09 (2010) Watertown Warriors U09 (West) 6 - 6 Simsbury U09 (West) Complete Field 4 Gilardini
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2009) Southington Wild U10 0 - 5 Burlington Thunder U10 Complete Field 2  
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U11 (2008) East FSA FC '08 White (Forfeit) 0 - (Forfeit) 0 FSA FC '08 CT Complete Field 3 Behmke
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U18/19 (2000-01) Canton Warriors '00-01 0 - 0 FSA FC '01 CT Complete Field 1 Shayler
Winter 3-Youth Rec-U08 Boys (2011-12) Avon Panthers U08 2 - 6 Rowdies U08 Complete Field 4 Gilardini
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2009) Berlin U10 1 - 1 Farmington U10 B Complete Field 2  
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U11 (2008) West Watertown U11 3 - 3 West Hartford U11B Complete Field 3 Mercier
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U12 (2007) Southington Spartans U12 (West) 1 - 7 West Hartford U12 B (West) Complete Field 1 Caggiano
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2009) FSA FC '09 CT 6 - 2 CT Rush Central '09 Complete Field 2 Kochin
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U17 (2002) Farmington U17 1 - 1 FSA FC '02 CT Complete Field 3 Mercier
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U12 (2007) West Hartford U12 A (East) 7 - 0 FSA FC '08 Navy (East) Complete Field 1 Caggiano
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U13 (2006) Simsbury Grizzlies (West) 6 - 3 Meriden SC U13 (West) Complete Field 2 Kochin
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U18/19 (2000-01) St Paul Lady Falcons U19 0 - 8 FSA FC '01 CT Complete Field 3 Mercier
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U12 (2007) West Hartford U11 A (West) 2 - 1 Devils FC U12 (West) Complete Field 1 Caggiano
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U13 (2006) Plainville U13 (West) 0 - 2 Burlington Blast U13 (West) Complete Field 2 Kochin
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U18/19 (2000-01) St Paul Lady Falcons U19 2 - 7 Cromell Black U18 Complete Field 3 Mercier
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U14 (2005) Watertown Gladiators U14 1 - 5 FSA FC '05 Navy Complete Field 1 Goyzueta
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U18/19 (2000-01) Wethersfield Strikers U19 3 - 2 Ajax '01-02 Complete Field 2 Sandoval
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U18/19 (2000-01) Ajax '00-01 7 - 0 Bristol U19 Complete Field 3 Bouazza
Winter 3-Adult-Coed - Europa Beazley FC 4 - 2 Travelers FC Complete Field 1 Goyzueta
Winter 3-Adult-Coed - Futbol Rug Burns (West) 7 - 3 Look Ma No Hands (West) Complete Field 2 Sandoval
Winter 3-Adult-Coed - Futbol Scott's Tots (West) 2 - 2 Bad News Beers (West) Complete Field 3 Bouazza
Winter 3-Adult-Coed - Europa NFB United 5 - 4 Wasted Talent Complete Field 1 Goyzueta
Winter 3-Adult-Coed - Futbol Back of the Netters (East) 3 - 4 Soccer McSoccerFace (East) Complete Field 2 Sandoval
Winter 3-Adult-Coed - Futbol Happy Hour FC (West) 7 - 4 Game of Throw-ins (West) Complete Field 3 Bouazza

  Events on Sunday, March 31, 2019
Start TimeEnd TimeEventVenue
10:00 AM12:00 PMJP FSA FCField 4 - Soccer Boarded
10:00 AM11:00 AMryan StolfiIron Mike 1
10:00 AM11:00 AMRyan SchlagenhaufPitching Tunnel 5
4:00 PM6:00 PMJP FSA FCField 4 - Soccer Boarded
6:00 PM7:00 PMAndres Daza - West HartfordField 4 - Soccer Boarded
6:00 PM8:00 PMPat PlourdeFSA Park - Field 8 (Turf)
6:00 PM7:00 PMRyan JaswellJugs 3
6:30 PM7:30 PMChristian GarciaPitching Tunnel 5
7:00 PM8:00 PMKen SklodoskyField 4 - Soccer Boarded
7:30 PM8:00 PMBryan GuardaPitching Tunnel 5
9:00 PM11:00 PMClosed/MaintenanceField 4 - Soccer Boarded
9:00 PM11:00 PMClosed/MaintenanceIron Mike 1
9:00 PM11:00 PMClosed/MaintenanceIron Mike 2
9:00 PM11:00 PMClosed/MaintenanceJugs 3
9:00 PM11:00 PMClosed/MaintenanceJugs 4
9:00 PM11:00 PMClosed/MaintenancePitching Tunnel 5


 

  

Powered By EZFacility
Web enabled mobile phone? Try Mobile Version | Administrators click Here
Languages: English | Español
© 2003-2019 EZFacility.com. All rights reserved.  Privacy Policy | Terms of Use