Home|Sign In
Schedule of Games
 
<April 2019>
SMTWTFS
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011
  
  Games on Sunday, April 14, 2019 Print
LeagueHome AwayTime/StatusVenueOfficials
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U17/19 (2000-02) Azzurri U17 7 - 0 NWC Lions U19 Complete Field 1 Santos
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U11 (2008) West Plainville U11 1 - 8 Farmington U11B Complete Field 2 Censabella
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U11 (2008) East Avon Benfica U11 1 - 4 FSA FC '08 White Complete Field 3 Kochin
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U17/19 (2000-02) Farmington (Liao) U19 3 - 5 Ajax '02 Complete Field 1 Santos
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U16 (2003) Victory SC '03 White 2 - 4 Ajax '03 Green Complete Field 2 Censabella
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U11 (2008) West West Hartford U11B 4 - 2 Southington Fire U11 Complete Field 3 Kochin
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U17/19 (2000-02) Glastonbury Titans U17 7 - 8 Farmington Tribe Complete Field 1 Santos
Winter 3-Youth Rec-U08 Girls (2011-12) FSA FC Juniors '11 0 - 7 Newington Thunder U08 Complete Field 4  
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U16 (2003) Latin Revolution U16 8 - 4 Victory SC '03 Black Complete Field 2 Censabella
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U11 (2008) East FSA FC '09 Navy 2 - 0 FSA FC '08 CT Complete Field 3 Kochin
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U17/19 (2000-02) Simsbury U19 3 - 5 Northwestern U17 Complete Field 1  
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U09 (2010) Farmington Fire U09 (East) 8 - 2 Watertown Warriors U09 (West) Complete Field 4  
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U11 (2008) West Wallingford Storm U11 3 - 2 Farmington U10 A Complete Field 3 Kochin
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U12 (2007) FSA FC '07 CT (East) 7 - 0 Southington Spartans U12 (West) Complete Field 1  
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U09 (2010) Simsbury U09 (West) 3 - 7 FSA FC '10 CT (East) Complete Field 4  
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U12 (2007) Devils FC U12 (West) 2 - 4 West Hartford U12 A (East) Complete Field 1 Addi
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U09 (2010) Avon Inferno U09 (East) 7 - 5 Southington United U09 (West) Complete Field 4 Gilardini
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2009) FSA FC '10 Elite 6 - 0 Southington Wild U10 Complete Field 2 Machado
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U10 (2009) Farmington Lightning U10 3 - 0 Guest-Rocky Hill U10 Complete Field 3 Kochin
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U12 (2007) Devils FC U12 (West) 8 - 1 West Hartford U12 B (West) Complete Field 1 Addi
Winter 3-Youth Rec-U08 Boys (2011-12) Farmington U08 2 - 4 Farmington Crush U08 Complete Field 4 Gilardini
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2009) Farmington U10 B 0 - 6 FSA FC '10 Navy Complete Field 2 Machado
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U17 (2002) FSA FC '02 CT 5 - 0 Highlanders SC U17 Complete Field 3 Kochin
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U12 (2007) Ajax '07 (East) 1 - 0 West Hartford U11 A (West) Complete Field 1 Addi
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2009) Berlin U10 2 - 2 Burlington Thunder U10 Complete Field 2 Machado
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U14 (2005) Guest-IACC United 0 - 3 West Hartford U14 B Complete Field 3  
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U12 (2007) West Hartford U11 A (West) 1 - 8 FSA FC '08 Elite (East) Complete Field 1 Kochin
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U13 (2006) West Hartford U13 B (West) 3 - 0 Newington Strikers (West) Complete Field 2 Shayler
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U18/19 (2000-01) Ajax '01-02 8 - 0 Bristol U19 Complete Field 3  
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U12 (2007) FSA FC '08 Navy (East) 7 - 0 Middletown Magic '07 (West) Complete Field 1 Kochin
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U13 (2006) Farmington Fire U13 (East) 3 - 3 Meriden SC U13 (West) Complete Field 2 Shayler
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U18/19 (2000-01) Canton Warriors '00-01 1 - 9 Ajax '00-01 Complete Field 3  
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U14 (2005) Watertown Gladiators U14 6 - 3 FSA FC '05 CT Complete Field 1 Goyzueta
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U18/19 (2000-01) FSA FC '01 CT 2 - 2 Cromell Black U18 Complete Field 2 Shayler
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U18/19 (2000-01) Wethersfield Strikers U19 7 - 0 St Paul Lady Falcons U19 Complete Field 3 Sandoval
Winter 3-Adult-Coed - Europa Wasted Talent 2 - 2 AM Strikers Complete Field 1 Goyzueta
Winter 3-Adult-Coed - Futbol Old Farts (East) 6 - 5 Rug Burns (West) Complete Field 2 Bouazza
Winter 3-Adult-Coed - Futbol Hurricanes (East) 7 - 0 Game of Throw-ins (West) Complete Field 3 Sandoval
Winter 3-Adult-Coed - Europa NFB United 4 - 3 ABCDE FC Complete Field 1 Goyzueta
Winter 3-Adult-Coed - Futbol Look Ma No Hands (West) 1 - 3 Second Place (East) Complete Field 2 Bouazza
Winter 3-Adult-Coed - Futbol Soccer McSoccerFace (East) 4 - 1 Happy Hour FC (West) Complete Field 3 Sandoval

  Events on Sunday, April 14, 2019
Start TimeEnd TimeEventVenue
9:00 AM10:00 AMRenato VieraField 4 - Soccer Boarded
9:00 PM11:00 PMClosed/MaintenanceField 4 - Soccer Boarded
9:00 PM11:00 PMClosed/MaintenanceIron Mike 1
9:00 PM11:00 PMClosed/MaintenanceIron Mike 2
9:00 PM11:00 PMClosed/MaintenanceJugs 3
9:00 PM11:00 PMClosed/MaintenanceJugs 4
9:00 PM11:00 PMClosed/MaintenancePitching Tunnel 5


 

  

Powered By EZFacility
Web enabled mobile phone? Try Mobile Version | Administrators click Here
Languages: English | Español
© 2003-2019 EZFacility.com. All rights reserved.  Privacy Policy | Terms of Use