Login
Home
Leagues
Tournaments
Schedule
Schedule of Games
Games on Sunday, January 22, 2017
<
January 2017
>
S
M
T
W
T
F
S
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U18/19 (1998-99)
CFC Valley U18 Black
3 - 5
Simsbury Dinos U19
Complete
Field 1
Santos
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U09 (2008) East
FSA FC '08 CT
8 - 1
West Hartford U09 B
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U17 (2000)
Plainville 1 U17
3 - 3
FSA FC '00 White
Complete
Field 2
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16 (2001)
FSC U16 NavyBlue
4 - 2
Victory SC U16 White
Complete
Field 3
Shayler
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U18/19 (1998-99)
Sporting CT '00 White
3 - 1
CFC Valley U18 Blue
Complete
Field 1
Santos
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U09 (2008) West
Simsbury Knights U09
4 - 3
Middletown Magic '08 White
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U17 (2000)
FSA FC '00 Navy
7 - 2
FSA FC '02 Elite
Complete
Field 2
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16 (2001)
FSA FC '01 Navy
7 - 2
Victory SC U16 Black
Complete
Field 3
Shayler
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U17 (2000)
CFC Valley U17 Blue
3 - 2
Bristol Eastern U17
Complete
Field 1
Mercier
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U09 (2008) East
Middletown Magic '09 Black
10 - 7
Canton Crazy 8's
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U18/19 (1998-99)
FSA FC '01 Elite
6 - 1
Sporting CT '00 Black
Complete
Field 2
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16 (2001)
Sporting CT '01 Black
5 - 7
Sheffield Thursday U16
Complete
Field 3
Shayler
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U18/19 (1998-99)
Southington Knights U18
2 - 7
FSA FC '00 Elite
Complete
Field 1
Mercier
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U09 (2008) West
FSA FC Juniors U09
6 - 4
Harwinton Strikers U09
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U17 (2000)
CFC Valley U17 Black
6 - 2
FSC U16 SkyBlue
Complete
Field 2
Kochin
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16 (2001)
Sporting CT '01 White
6 - 0
Newington SC
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2005)
FSA FC '06 Elite (East)
2 - 0
West Hartford U12A (East)
Complete
Field 1
Mercier
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U09 (2008) West
West Hartford U09 C
2 - 3
Plainville United U09
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2007)
CFC Valley U10 (West)
6 - 1
Southington Spartans U10 (West)
Complete
Field 2
Kochin
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16 (2001)
CT Rush Shoreline '02
3 - 4
FSA FC '02 Navy
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2005)
Sporting CT '06 (East)
4 - 1
FSA FC '06 Navy (East)
Complete
Field 1
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U09 (2008) West
Southington Stampede U09
4 - 4
Avon Benfica U09
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2007)
FSA FC '08 Elite (East)
3 - 0
FSA FC '07 White (East)
Complete
Field 2
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2007)
Sporting CT '07 Gold (East)
6 - 8
Farmington FC U10 (East)
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2005)
CFC Valley U12 (West)
3 - 1
Watertown U12 Geise (West)
Complete
Field 1
Winter 2-Youth Competitive-Girls-U09 (2008)
WAYS U09
4 - 8
Farmington Stingers U09
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2007)
FSA FC '07 Navy (East)
9 - 2
Middletown Magic '07 White (East)
Complete
Field 2
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U11 (2006) West
Farmington U11 B
6 - 1
Wethersfield United U11
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2005)
Southington Fusion U12 (West)
0 - 7
CSC United U12 (West)
Complete
Field 1
Winter 2-Youth Competitive-Girls-U09 (2008)
Sporting CT '08
7 - 0
Simsbury Swarm U09
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2007)
FSA FC '07 CT (West)
7 - 0
Middletown Magic '07 Black (West)
Complete
Field 2
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U11 (2006) East
Sporting CT '06 Gold
1 - 1
Valencia Juniors U11
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2005)
West Hartford Titans U12 (West)
0 - 7
FSA FC '05 CT (West)
Complete
Field 1
Sandoval
Winter 2-Youth Rec-U08 Boys (2009-10)
Farmington Rowdies
0 - 7
West Hartford Wolves U08
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2007)
Lighting U10 (West)
0 - 3
Victory SC 10 (West)
Complete
Field 2
Caggiano
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U11 (2006) West
Victory SC U11
4 - 1
Simsbury Spartans U11
Complete
Field 3
Gomez V
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2005)
FSA FC 05 White (East)
7 - 2
Plainville United U12 (West)
Complete
Field 1
Sandoval
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2005)
Ragazzi Calcio (East)
6 - 2
Sporting CT 05 Gold (East)
Complete
Field 2
Caggiano
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U11 (2006) East
CFC Valley U11
3 - 5
FSA FC '06 CT
Complete
Field 3
Gomez V
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U14 (2003)
FSA FC '03 Navy (East)
1 - 1
CFC Valley U14 Blue (East)
Complete
Field 1
Sandoval
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U13 (2004)
CFC Valley U13 (East)
1 - 2
FSA FC '04 CT (East)
Complete
Field 2
Caggiano
Winter 2-Youth Competitive-Girls-U17/19 (1998-00)
Victory SC U18
4 - 0
FSC U17
Complete
Field 3
Gomez V
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U14 (2003)
Foundation SC U14 West (West)
2 - 2
CFC Valley U14 Black (West)
Complete
Field 1
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U13 (2004)
Meriden U13 (West)
3 - 1
Middletown Magic '04 White (West)
Complete
Field 2
Carr
Winter 2-Youth Competitive-Girls-U17/19 (1998-00)
FSA FC '03 ECNL
2 - 2
FSC U18
Complete
Field 3
Bouazza
Winter 2-Adult-Coed-Europa
The Grassfeds
3 - 9
AO Hartford FC
Complete
Field 1
Winter 2-Adult-Coed-Champions
The Untouchables
3 - 0
KLC
Complete
Field 2
Carr
Winter 2-Adult-Coed-Champions
Old Farts FC
2 - 9
Bumbles Bounce
Complete
Field 3
Bouazza
Winter 2-Adult-Coed-Europa
Revolution
6 - 6
Shotrippers
Complete
Field 1
Winter 2-Adult-Coed-Europa
NFB United
3 - 1
Travelers FC
Complete
Field 2
Carr
Winter 2-Adult-Coed-Champions
The Rusty Nail
0 - 7
Golden Touch
Complete
Field 3
Bouazza
Calendar
<
January 2017
>
S
M
T
W
T
F
S
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Events on Sunday, January 22, 2017
7:30 AM
9:00 AM
CJSA - ODP Training
Arena - Field 1 (Indoor)
7:30 AM
9:00 AM
CJSA - ODP Training
Arena - Field 2 (Indoor)
7:30 AM
9:00 AM
CJSA - ODP Training
Arena - Field 3 (Indoor)
7:30 AM
9:00 AM
CJSA - ODP Training
Arena - Field 4 (Indoor)
8:00 AM
11:00 PM
Closed
FSA Park - Field 5 (Grass)
8:00 AM
1:00 PM
Swanson Baseball
Pitching Tunnel 5
2:00 PM
3:00 PM
Bob Sirois
Pitching Tunnel 5
9:00 PM
10:00 PM
Luis Hernandez
Arena - Field 4 (Indoor)