Home|Sign In
Schedule of Games
 
<March 2019>
SMTWTFS
242526272812
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
  
  Games on Saturday, March 9, 2019 Print
LeagueHome AwayTime/StatusVenueOfficials
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U13 (2006) Canton Rage U13 1 - 5 Farmington U12 Complete Field 1 Caggiano
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U11 (2008) Simsbury Storm U11 (West) 0 - 7 Burlington Blizzard U11 (West) Complete Field 3 Bach
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U14 (2005) Farmington United U14 0 - 2 Bristol Thunder U14 Complete Field 2 Juraldzic
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U13 (2006) Newington Dominators U13 0 - 4 FSA FC '06 CT Complete Field 1 Caggiano
Winter 3-Youth Rec-U06 Coed (2013-14) FSA FC Juniors '13 Navy 5 - 3 Cosmos U06 Complete Field 4 Cuyler
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U14 (2005) Meriden Mustangs U14 0 - 7 Victory SC '05 Complete Field 2 Juraldzic
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U11 (2008) West Hartford U11 (West) 2 - 4 Victory '08-09 (West) Complete Field 3 Bach
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U13 (2006) Victory SC '06 2 - 2 FSA FC '06 White Complete Field 1 Caggiano
Winter 3-Youth Rec-U06 Coed (2013-14) FSA FC Juniors '13 White 7 - 1 Rockets Complete Field 4 Cuyler
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U14 (2005) Burlington Blue Lightning U14 0 - 7 Victory SC '05 Complete Field 2 Juraldzic
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U11 (2008) Southington Huskies U11 (West) 2 - 1 Terryville Tornadoes U11 (West) Complete Field 3 Bach
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U12 East (2007) FSA FC '08 Navy 1 - 3 Newington Coyotes U12 Complete Field 1  
Winter 3-Youth Rec-U08 Girls (2011-12) Southington Spikes U08 1 - 4 Spartans U08 Complete Field 4  
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U14 (2005) Southington Rowdies U14 0 - 7 FSA FC '05 White Complete Field 2 Shayler
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U11 (2008) FSA FC '08 White (East) 4 - 1 FSA FC '09 Navy (East) Complete Field 3  
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U12 East (2007) FSA FC '07 CT 2 - 4 West Hartford U12 A Complete Field 1  
Winter 3-Youth Rec-U08 Girls (2011-12) Newington Thunder U08 7 - 0 FSA FC Juniors '11 Complete Field 4  
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U14 (2005) West Hartford U14 1 - 2 FSA FC '05 CT Complete Field 2 Shayler
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U11 (2008) FC Newington U11 (West) 0 - 3 FSA FC '08 CT (East) Complete Field 3  
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U12 East (2007) Glastonbury United U12 2 - 3 FSA FC '08 Elite Complete Field 1  
Winter 3-Youth Rec-U08 Girls (2011-12) Cromwell U08 5 - 3 Flames U08 Complete Field 4  
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U10 (2009) FSA FC '10 Elite 1 - 6 Farmington Strikers U10 Complete Field 2 Shayler
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U11 (2008) Simsbury Supersonics (East) 1 - 2 Farmington Thunder U11 (East) Complete Field 3 Monnes
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U12 West (2007) Bristol Beasts 3 - 6 Victory SC '07 Complete Field 1 Gomez
Winter 3-Youth Rec-U08 Boys (2011-12) Farmington Crush U08 1 - 2 Farmington U08 Complete Field 4 Gilardini
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U10 (2009) West Hartford Spirit U10 1 - 5 Farmington Lightning U10 Complete Field 2 Mucka
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U11 (2008) Glastonbury Hartwell U11 (East) 2 - 3 FSA FC '09 Elite (East) Complete Field 3 Monnes
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U12 West (2007) Middletown Magic '07 0 - 2 Wethersfield Storm U12 Complete Field 1 Gomez
Winter 3-Youth Rec-U08 Boys (2011-12) Avon Panthers U08 6 - 4 Southington Galaxy U08 Complete Field 4 Gilardini
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U10 (2009) Southington Shooters U10 1 - 4 FSA FC '09 CT Complete Field 2 Mucka
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U15 (2004) FSA FC '04 CT 5 - 1 West Hartford Titans U15 Complete Field 3 Monnes
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U12 East (2007) Manchester Mini-Divas U11 4 - 5 Simsbury Hawks U12 Complete Field 1 Gomez
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U09 (2010) Southington Strikers U09 3 - 7 FSA FC '10 Navy Complete Field 4  
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U10 (2009) West Hartford Reign U10 5 - 1 Glastonbury Blue Force U10 Complete Field 2 Mucka
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U15 (2004) Avon Titans U15 0 - 7 FSA FC '04 Navy Complete Field 3  
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U12 West (2007) West Hartford U12 B 0 - 1 Avon Force U12 Complete Field 1  
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U09 (2010) Prospect Zombies U09 1 - 8 Wethersfield U09 Red Complete Field 4  
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U15 (2004) West Hartford U15 5 - 3 Ajax '04 Green Complete Field 2 LaPointe
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U15 (2004) Ajax '04 4 - 0 Farmington U15 Complete Field 3  
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U12 West (2007) Meriden SC U12 5 - 2 Wethersfield Vipers U12 Complete Field 1  
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U09 (2010) Wethersfield U09 Navy 0 - 7 Farmington U09 Complete Field 4  
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U15 (2004) Ajax '04 Orange 1 - 2 Southington Storm U15 Complete Field 2 LaPointe
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U15 (2004) Meriden SC U15 B 4 - 0 West Hartford U14/15 Complete Field 3  
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U16 (2003) Ajax '03 4 - 1 FSA FC '03 CT Complete Field 1 Mercier
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U15 (2004) Stingers U15 6 - 0 Newington Hurricanes U15 Complete Field 2 Christie
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U17 (2002) Ajax '03 1 - 5 Farmington U17 Complete Field 3 Grbesic
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U16 (2003) St. Paul Lady Falcons U16 2 - 3 FSA FC '03 White Complete Field 1 Mercier
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U15 (2004) Cromwell Chill U14/15 2 - 2 Victory SC '05 Complete Field 2 Christie
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U17 (2002) Meriden SC U17 1 - 5 Lewis Mills U17 Complete Field 3 Grbesic
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U16 (2003) Southington Blue Knights U16 1 - 4 Lewis Mill U16 Complete Field 1 Mercier
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U15 (2004) West Hartford Red Rebels U15 0 - 5 Victory SC '04 Green Complete Field 2 Christie
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U17 (2002) Meriden SC U17 0 - 2 FSA FC '02 CT Complete Field 3 Grbesic

  Events on Saturday, March 9, 2019
Start TimeEnd TimeEventVenue
8:00 AM9:00 AMKristen BarkowskiField 4 - Soccer Boarded
10:00 AM11:00 AMBernard KalanJugs 4
10:00 AM10:30 AMbilly knightPitching Tunnel 5
11:00 AM12:00 PMKeuler, MichellePitching Tunnel 5
11:30 AM12:30 PMDave McCulloughIron Mike 1
12:00 PM1:00 PMstephanie tononPitching Tunnel 5
1:00 PM1:30 PMKeith SnedekerJugs 4
2:00 PM2:30 PMJorge RogiruesPitching Tunnel 5
2:30 PM3:00 PMJorge RogiruesJugs 4
3:00 PM4:00 PMLindsay MillerPitching Tunnel 5
4:00 PM4:30 PMJerony ComandiniJugs 4
4:00 PM5:30 PMEric BroukerPitching Tunnel 5
4:30 PM5:30 PMRob SiricaJugs 4
5:30 PM6:00 PMChris TuckerJugs 4
7:00 PM8:00 PMJP FSA FCField 4 - Soccer Boarded
9:00 PM11:00 PMClosedField 4 - Soccer Boarded
9:00 PM11:00 PMClosedIron Mike 1
9:00 PM11:00 PMClosedIron Mike 2
9:00 PM11:00 PMClosedJugs 3
9:00 PM11:00 PMClosedJugs 4
9:00 PM11:00 PMClosedPitching Tunnel 5
10:00 PM11:00 PMClosedField 1 - Soccer
10:30 PM11:00 PMClosedField 2 - Soccer
10:30 PM11:00 PMClosedField 3 - MultiSport


 

  

Powered By EZFacility
Web enabled mobile phone? Try Mobile Version | Administrators click Here
Languages: English | Español
© 2003-2019 EZFacility.com. All rights reserved.  Privacy Policy | Terms of Use