Login
Home
Leagues
Tournaments
Schedule
Schedule of Games
Games on Sunday, April 15, 2018
<
April 2018
>
S
M
T
W
T
F
S
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U18/19 (1999-00)
Simsbury U18/19
1 - 1
Simsbury Blue U18/19
Complete
Field 1
Bach
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2008) EAST
Avon Benfica U10
3 - 0
FSA FC '09 Elite
Complete
Field 3
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U18/19 (1999-00)
Sheffield Thursday U18/19
3 - 6
Southington Knights U18/19
Complete
Field 1
Bach
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U09 (2009)
Avon All Stars U09 (West)
5 - 2
FSA FC '10 Elite (East)
Complete
Field 4
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U16/17 (2001-02)
O'Dub FC U17
5 - 6
Farmington Tribe U17
Complete
Field 2
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2008) WEST
Southington Wild U10
4 - 1
Glastonbury Hartwell '08
Complete
Field 3
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U18/19 (1999-00)
Newington U18/19
2 - 9
Sport Boys U18/19
Complete
Field 1
Bach
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U09 (2009)
FSA FC '09 CT (East)
7 - 2
Farmington U09 B (West)
Complete
Field 4
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U16/17 (2001-02)
Highlanders SC U17
0 - 3
Azzurri U17
Complete
Field 2
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2008) EAST
West Hartford U10 A
1 - 2
FSA FC '08 CT
Complete
Field 3
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U18/19 (1999-00)
Fortnite FC U18/19
9 - 3
Naugatuck Knights U18/19
Complete
Field 1
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U09 (2009)
Middletown Magic U09 White (East)
4 - 4
Newington Panthers U09 (West)
Complete
Field 4
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2008) EAST
Middletown Magic U10 White
0 - 7
Farmington U10 A
Complete
Field 2
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2008) WEST
Farmington U10 B
1 - 0
West Hartford U10 B
Complete
Field 3
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U12 (2006) EAST
Middletown Magic U12 White
2 - 3
FSA FC '06 CT
Complete
Field 1
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U09 (2009)
FSA FC '09 CT
3 - 2
Farmington Strikers U09 A
Complete
Field 4
Lombardi
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2008) EAST
Newington Nitro U10
3 - 0
Wallingford Storm U10
Complete
Field 2
Behmke
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2008) WEST
Guest-Farmington U9
0 - 3
Plainville U10
Complete
Field 3
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U12 (2006) EAST
Valencia Juniors U12
1 - 4
West Hartford U12 A
Complete
Field 1
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U09 (2009)
Newington Navigators U09
4 - 1
Southington Shooters U09
Complete
Field 4
Lombardi
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U12 (2006) WEST
West Hartford U12 C
0 - 2
Avon Thunder U12
Complete
Field 2
Behmke
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2008) WEST
FSA FC '09 Navy
7 - 0
Watertown U10
Complete
Field 3
Winter 3-Youth Rec-U08 Boys (2010-11)
GVSA U08
5 - 4
Farmington U08
Complete
Field 4
Lombardi
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U12 (2006) WEST
Southington Revolution U12
2 - 0
Burlington Blast U12
Complete
Field 2
Behmke
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U12 (2006) EAST
Simsbury Raptors U12
0 - 7
FSA FC '07 Navy
Complete
Field 1
Kochin
Winter 3-Youth Rec-U08 Boys (2010-11)
FSA FC '10-'11 Juniors
10 - 3
Avon Dynamite U08
Complete
Field 4
Lombardi
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U12 (2006) WEST
Southington Spartans U12
0 - 3
West Hartford U12 B
Complete
Field 2
Christie
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U12 (2006) WEST
Bristol Killer Bees U12
2 - 2
Simsbury Spartans U12
Complete
Field 1
Kochin
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U13 (2005)
FSA FC '06 Navy (East)
5 - 0
West Hartford U13 B (West)
Complete
Field 2
Christie
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U11 (2007)
West Hartford U11A (East)
7 - 0
Bristol Bees U11 (West)
Complete
Field 3
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U14 (2004)
West Hartford U14
6 - 1
NBYSL Falcons U14
Complete
Field 1
Kochin
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U13 (2005)
Plainville U13 (West)
0 - 5
Farmington Lightning U13 (East)
Complete
Field 2
Christie
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U17/19 (1999-01)
Cromwell U17 (1)
0 - 4
Lewis Mills U18/19
Complete
Field 3
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U17/19 (1999-01)
Bristol Badgers U17
0 - 7
Wethersfield Strikers U18/19
Complete
Field 1
Gould
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U17/19 (1999-01)
Cromwell U17 (2)
3 - 1
Canton Warriors U18/19
Complete
Field 2
Sandoval
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U17/19 (1999-01)
Farmington U18/19
5 - 2
FSA FC '99-00 CT
Complete
Field 3
Goyzueta
Winter 3-Adult-Coed - Championship
EFF B United
6 - 1
Second Place
Complete
Field 1
Gould
Winter 3-Adult-Coed - Championship
NFB United
11 - 4
CCSU Club Soccer
Complete
Field 2
Sandoval
Winter 3-Adult-Coed - Europa
Rug Burns
2 - 8
Elite
Complete
Field 3
Goyzueta
Calendar
<
April 2018
>
S
M
T
W
T
F
S
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
Events on Sunday, April 15, 2018
2:00 PM
3:30 PM
clayton roberts
Pitching Tunnel 5
8:00 PM
9:00 PM
Manny Mangiafico
Arena - Field 4 (Indoor)
9:00 PM
10:00 PM
Closed
Arena - Field 1 (Indoor)
9:00 PM
10:00 PM
Closed
Arena - Field 4 (Indoor)
9:30 PM
10:00 PM
Closed
Arena - Field 2 (Indoor)
9:30 PM
10:00 PM
Closed
Arena - Field 3 (Indoor)