Login
Home
Leagues
Tournaments
Schedule
Schedule of Games
Games on Sunday, January 29, 2017
<
January 2017
>
S
M
T
W
T
F
S
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U18/19 (1998-99)
Simsbury Dinos U19
0 - 7
FSA FC '00 Elite
Complete
Field 1
Santos
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U09 (2008) East
West Hartford U09 B
3 - 5
Sporting CT '08 Gold
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U17 (2000)
CFC Valley U17 Blue
7 - 6
CFC Valley U17 Black
Complete
Field 2
Shayler
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16 (2001)
Sporting CT '01 Black
2 - 1
Newington SC
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U18/19 (1998-99)
Sporting CT '00 White
3 - 8
FSA FC '01 Elite
Complete
Field 1
Santos
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U09 (2008) West
Southington Stampede U09
2 - 2
Plainville United U09
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U17 (2000)
FSA FC '00 White
4 - 5
FSA FC '02 Elite
Complete
Field 2
Shayler
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16 (2001)
FSC U16 NavyBlue
2 - 1
Sporting CT '01 White
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U18/19 (1998-99)
CFC Valley U18 Black
4 - 2
Sporting CT '00 Black
Complete
Field 1
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U09 (2008) East
Sporting CT '08 White
6 - 4
Farmington Falcons U09
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U17 (2000)
FSA FC '00 Navy
4 - 1
Bristol Eastern U17
Complete
Field 2
Shayler
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16 (2001)
FSA FC '02 Navy
1 - 4
FSA FC '01 Navy
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U18/19 (1998-99)
Southington Knights U18
1 - 4
CFC Valley U18 Blue
Complete
Field 1
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U09 (2008) West
Middletown Magic '08 White
4 - 8
Avon Benfica U09
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U17 (2000)
Plainville 1 U17
3 - 2
FSC U16 SkyBlue
Complete
Field 2
Carr
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16 (2001)
CT Rush Shoreline '02
0 - 0
Victory SC U16 White
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2005)
FSA FC '05 CT (West)
7 - 0
CSC United U12 (West)
Complete
Field 1
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U09 (2008) West
West Hartford U09 C
2 - 9
FSA FC Juniors U09
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2007)
Middletown Magic '07 Black (West)
2 - 7
Victory SC 10 (West)
Complete
Field 2
Carr
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16 (2001)
Victory SC U16 Black
2 - 1
Sheffield Thursday U16
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2005)
Watertown U12 Geise (West)
4 - 1
Southington Fusion U12 (West)
Complete
Field 1
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U09 (2008) West
Simsbury Knights U09
6 - 2
Harwinton Strikers U09
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2007)
Middletown Magic '07 White (East)
4 - 3
FSA FC '07 White (East)
Complete
Field 2
Carr
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2007)
Southington Spartans U10 (West)
6 - 2
Lighting U10 (West)
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2005)
Sporting CT 05 Gold (East)
2 - 6
FSA FC '06 Navy (East)
Complete
Field 1
Winter 2-Youth Competitive-Girls-U09 (2008)
FSA FC '09 Elite
8 - 2
West Hartford Fight U09
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2007)
Sporting CT '07 Gold (East)
0 - 7
FSA FC '07 Navy (East)
Complete
Field 2
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U11 (2006) West
Middletown Magic '06
3 - 2
Southington Revolution U11
Complete
Field 3
Kochin
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2005)
Sporting CT '06 (East)
1 - 3
FSA FC '06 Elite (East)
Complete
Field 1
Winter 2-Youth Competitive-Girls-U09 (2008)
Farmington Stingers U09
3 - 10
FSA FC '08 Navy
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2007)
FSA FC '08 Elite (East)
7 - 2
Farmington FC U10 (East)
Complete
Field 2
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U11 (2006) East
Valencia Juniors U11
3 - 2
FSA FC '06 CT
Complete
Field 3
Kochin
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2005)
West Hartford U12A (East)
0 - 7
FSA FC 05 White (East)
Complete
Field 1
Gomez V
Winter 2-Youth Rec-U08 Boys (2009-10)
Cromwell Crushers
7 - 3
Avon Dynamite
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2007)
FSA FC '07 CT (West)
6 - 5
CFC Valley U10 (West)
Complete
Field 2
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U11 (2006) East
CFC Valley U11
1 - 3
Sporting CT '07
Complete
Field 3
Caggiano
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2005)
Ragazzi Calcio (East)
7 - 0
West Hartford Titans U12 (West)
Complete
Field 1
Gomez V
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2005)
CFC Valley U12 (West)
0 - 0
Plainville United U12 (West)
Complete
Field 2
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U11 (2006) West
Wethersfield United U11
0 - 7
Canton Crush U11
Complete
Field 3
Caggiano
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U14 (2003)
CFC Valley U14 Black (West)
2 - 3
Simsbury Strikers U14 (West)
Complete
Field 1
Gomez V
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U13 (2004)
Meriden U13 (West)
2 - 3
Victory SC 13 Black (West)
Complete
Field 2
Winter 2-Youth Competitive-Girls-U17/19 (1998-00)
FSA FC '00 NPL
3 - 1
Canton Warriors
Complete
Field 3
Caggiano
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U14 (2003)
CFC Valley U14 Blue (East)
1 - 2
FSA FC '04 Elite (East)
Complete
Field 1
Sandoval
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U13 (2004)
CFC Valley U13 (East)
2 - 8
FSA FC '04 Navy (East)
Complete
Field 2
Winter 2-Youth Competitive-Girls-U17/19 (1998-00)
FSC U17
3 - 3
FSA FC '00 CT
Complete
Field 3
Bouazza
Winter 2-Adult-Coed-Europa
Travelers FC
4 - 6
Shotrippers
Complete
Field 1
Sandoval
Winter 2-Adult-Coed-Champions
Bumbles Bounce
7 - 0
The Rusty Nail
Complete
Field 2
Winter 2-Adult-Coed-Champions
SWASS
5 - 1
Harwinton Strikers
Complete
Field 3
Bouazza
Winter 2-Adult-Coed-Europa
The Grassfeds
0 - 7
Inter FC
Complete
Field 1
Sandoval
Winter 2-Adult-Coed-Europa
Revolution
0 - 3
AO Hartford FC
Complete
Field 2
Winter 2-Adult-Coed-Champions
The Untouchables
2 - 8
Beazley FC
Complete
Field 3
Bouazza
Calendar
<
January 2017
>
S
M
T
W
T
F
S
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Events on Sunday, January 29, 2017
7:30 AM
9:00 AM
CJSA - ODP Training
Arena - Field 1 (Indoor)
7:30 AM
9:00 AM
CJSA - ODP Training
Arena - Field 2 (Indoor)
7:30 AM
9:00 AM
CJSA - ODP Training
Arena - Field 3 (Indoor)
7:30 AM
9:00 AM
CJSA - ODP Training
Arena - Field 4 (Indoor)
8:00 AM
11:00 PM
Closed
FSA Park - Field 5 (Grass)
8:00 AM
2:00 PM
Swanson Baseball
Pitching Tunnel 5
2:00 PM
3:00 PM
Raj Rai
Education Center