Login
Home
Leagues
Tournaments
Schedule
Schedule of Games
Games on Sunday, February 24, 2019
<
February 2019
>
S
M
T
W
T
F
S
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U18/19 (2001-00)
Victory SC '01 Black
3 - 2
CFC Valley '01 Black
Complete
Field 1
Juraldzic N
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16 (2003)
FSA FC '04 NPL (East)
3 - 2
Sporting CT '03 Gold (East)
Complete
Field 2
Santos
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16 (2003)
CFC Valley '03 Blue (East)
4 - 6
CFC Valley '03 Black (East)
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U18/19 (2001-00)
Victory SC '01 White
2 - 5
FSA FC '02 NPL
Complete
Field 1
Juraldzic N
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U17 (2002)
FSA FC '02 Navy
6 - 1
Gorilla Corps U17
Complete
Field 2
Santos
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16 (2003)
Sporting CT '04 (West)
3 - 4
Farmington U16 (West)
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U18/19 (2001-00)
FSA FC '02 ECNL
5 - 3
CFC Valley '01 Blue
Complete
Field 1
Juraldzic N
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U17 (2002)
FSA FC '03 ECNL
5 - 3
Plainville White U17
Complete
Field 2
Santos
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16 (2003)
Sporting CT '03 Black (West)
4 - 3
Victory SC '03 (East)
Complete
Field 3
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U18/19 (2001-00)
CT Rush Shoreline '02 White
0 - 3
Sporting CT '02 White
Complete
Field 1
Gould
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U09 (2010)
FSA FC '11 Elite
2 - 6
Middletown Magic'10 White
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U17 (2002)
Victory SC '02 Black
2 - 3
Sporting CT '03 White
Complete
Field 2
Shayler
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16 (2003)
Ajax '03 Orange (West)
2 - 1
CFC Valley '04 Blue (West)
Complete
Field 3
Bach
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U18/19 (2001-00)
CT Rush Shoreline '02 Blue
0 - 3
Farmington Tribe U19
Complete
Field 1
Gould
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U09 (2010)
Avon Inferno U09
2 - 9
Vale SC '10
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U17 (2002)
FSA FC '03 NPL
4 - 0
Sporting CT '02 Gold
Complete
Field 2
Shayler
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U16 (2003)
Ajax '03 Green (West)
6 - 4
Winged Indians (West)
Complete
Field 3
Bach
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2007)
FSA FC '08 Navy
7 - 0
Southington Spartans U12
Complete
Field 1
Gould
Winter 2-Youth Competitive-Girls-U09 (2010)
Southington Strikers U09
2 - 6
West Hartford Thunder U09
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2009)
Southington Wild U09
0 - 5
FSA FC '10 Navy
Complete
Field 2
Shayler
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U11 (2008) East
Middletown Magic '08
0 - 6
West Hartford Warriors U11 A
Complete
Field 3
Bach
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2007)
Middletown Magic '07
2 - 5
Victory SC '07
Complete
Field 1
Winter 2-Youth Competitive-Girls-U09 (2010)
FSA FC '10 Navy
1 - 4
Wethersfield U09
Complete
Field 4
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U11 (2008) East
FSA FC '09 Navy
2 - 2
CFC Valley '08
Complete
Field 2
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2009)
Berlin U10
0 - 7
CFC Valley '09 -'10
Complete
Field 3
Mucka D
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2007)
FSA FC '07 White
6 - 0
Vale SC '07
Complete
Field 1
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2009)
FSA FC '09 CT
3 - 2
Vale SC '09
Complete
Field 2
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U11 (2008) West
Glastonbury Galaxy U11
2 - 2
West Hartford U11B
Complete
Field 3
Mucka D
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2007)
FSA FC '08 Elite
8 - 1
CFC Valley '07
Complete
Field 1
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U10 (2009)
CSC United '09
0 - 6
FSA FC '10 Elite
Complete
Field 2
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U11 (2008) West
Southington Fire U11
5 - 1
Meriden SC U11 B
Complete
Field 3
Mucka D
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U12 (2007)
FSA FC '07 CT
1 - 1
Ajax '07
Complete
Field 1
Goyzueta
Winter 2-Youth Competitive-Girls-U17 (2002)
CT Rush Elite'02
0 - 2
Highlanders SC U17
Complete
Field 2
Bouazza
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U13 (2006)
Valencia Juniors U13 (East)
3 - 1
FSA FC '06 Navy (East)
Complete
Field 3
Sandoval
Winter 2-Youth Competitive-Girls-U18/19 (2000-01)
FSA FC '01 CT (West)
1 - 8
Ajax '00-01 Green (West)
Complete
Field 1
Goyzueta
Winter 2-Youth Competitive-Girls-U18/19 (2000-01)
FSA FC '01 ECNL (East)
8 - 1
Sporting CT '00-02 Black (West)
Complete
Field 2
Bouazza
Winter 2-Youth Competitive-Boys-U13 (2006)
Simsbury Spartans U13 (West)
0 - 6
CSC United U13 (West)
Complete
Field 3
Sandoval
Winter 2-Adult-Coed - Champions
Shotrippers
0 - 3
EFF B United
Complete
Field 1
Goyzueta
Winter 2-Adult-Coed - Europa
Old Farts
8 - 8
NFB United
Complete
Field 2
Bouazza
Winter 2-Adult-Coed - Champions
Elite
7 - 0
GT United
Complete
Field 3
Sandoval
Calendar
<
February 2019
>
S
M
T
W
T
F
S
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Events on Sunday, February 24, 2019
7:30 AM
9:00 AM
CJSA ODP
Arena - Field 1 (Indoor)
7:30 AM
9:00 AM
CJSA ODP
Arena - Field 2 (Indoor)
7:30 AM
9:00 AM
CJSA ODP
Arena - Field 3 (Indoor)
7:30 AM
9:00 AM
CJSA ODP
Arena - Field 4 (Indoor)
9:00 AM
10:00 AM
Renato Vieira
Arena - Field 4 (Indoor)
10:00 AM
11:00 AM
William Maio
Arena - Field 4 (Indoor)
10:00 AM
11:00 AM
varjabedian
Jugs 4
11:00 AM
12:00 PM
Lindsay Miller
Pitching Tunnel 5
12:00 PM
1:00 PM
Brett Caron
Pitching Tunnel 5
3:00 PM
4:30 PM
keuler
Jugs 4
4:00 PM
5:00 PM
Christian Ortegon
Arena - Field 4 (Indoor)
4:00 PM
5:00 PM
rocco guerrera
Pitching Tunnel 5
5:00 PM
6:00 PM
john loschiavo
Pitching Tunnel 5
6:00 PM
7:00 PM
Andres Daza - West Hartford
Arena - Field 4 (Indoor)
7:00 PM
8:00 PM
Mike Flaherty
Arena - Field 4 (Indoor)
8:00 PM
9:00 PM
Ken Sklodosky
Arena - Field 4 (Indoor)
8:00 PM
10:00 PM
Closed/Maintenance
Education Center
8:00 PM
10:00 PM
Closed/Maintenance
Iron Mike 2
8:00 PM
10:00 PM
Closed/Maintenance
Jugs 4
8:00 PM
10:00 PM
Closed/Maintenance
Pitching Tunnel 5
9:00 PM
11:00 PM
Closed
Arena - Field 1 (Indoor)
9:00 PM
11:00 PM
Closed
Arena - Field 4 (Indoor)
9:30 PM
11:00 PM
Closed
Arena - Field 2 (Indoor)
9:30 PM
11:00 PM
Closed
Arena - Field 3 (Indoor)