Login
Home
Leagues
Tournaments
Schedule
Schedule of Games
Games on Sunday, March 19, 2017
<
March 2017
>
S
M
T
W
T
F
S
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U17/19 (1998-00)
Simsbury West Brom U17 (East)
7 - 2
Northwest Catholic U19 (East)
Complete
Field 1
Santos
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U09 (2008) East
FSA FC '09 Juniors
2 - 4
Farmington Falcons
Complete
Field 4
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U17/19 (1998-00)
Burlington City U17 (West)
4 - 1
601 FC (West)
Complete
Field 2
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U16 (2001)
Plainville United U16
2 - 7
DFA U16 Boys
Complete
Field 3
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U17/19 (1998-00)
DFA U18 (East)
1 - 4
Plainville U17 (East)
Complete
Field 1
Santos
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U09 (2008) West
Southington Stampede U09
3 - 5
West Hartford U09 C
Complete
Field 4
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U17/19 (1998-00)
Bristol Eastern U17 (West)
0 - 5
Simsbury Crystal Palace U17 (West)
Complete
Field 2
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U16 (2001)
FSA FC '02 Navy
2 - 4
Victory SC U16 White
Complete
Field 3
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U17/19 (1998-00)
Southington Knights U19 (East)
3 - 4
Naugatuck Knights U19 (East)
Complete
Field 1
Carr
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U09 (2008) East
Sporting CT '08 Gold
4 - 11
FSA FC '08 Navy...
Complete
Field 4
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U17/19 (1998-00)
Borussia Dortmund U18 (West)
4 - 3
Wethersfield Benfica U17 (West)
Complete
Field 2
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U16 (2001)
Victory SC U16 Black
4 - 1
Newington U16
Complete
Field 3
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U12 (2005)
Plainville United U12 (East)
0 - 6
FSA FC '05 White (East)
Complete
Field 1
Carr
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U09 (2008) West
Middlebury U09
9 - 3
Wallingford U09
Complete
Field 4
Lombardi
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2007) East
Sporting CT '08 White
2 - 0
DFA U10
Complete
Field 2
Kochin
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U16 (2001)
Eagles U16
4 - 4
Yorkshire Academy U16
Complete
Field 3
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U12 (2005)
Farmington U12 B (West)
0 - 4
Avon Football Club U12 (West)
Complete
Field 1
Carr
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U09 (2008) West
Farmington U09 B
5 - 1
Simsbury Knights U09
Complete
Field 4
Lombardi
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2007) East
FSA FC '07 Navy
2 - 4
Sporting CT '07 Gold
Complete
Field 2
Kochin
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2007) West
Lightning U10
0 - 4
West Hartford U10A
Complete
Field 3
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U12 (2005)
Simsbury Dynamo U12 (West)
3 - 1
Southington Fusion U12 (West)
Complete
Field 1
Sandoval
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U09 (2008) East
Sporting CT '09
4 - 6
FSA FC '09 Elite
Complete
Field 4
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2007) East
Middletown Magic '07 White
2 - 2
FSA FC '08 Elite
Complete
Field 2
Caggiano
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2007) West
Middletown Magic '07 Black
3 - 0
Guest
Complete
Field 3
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U12 (2005)
FSA FC '06 Elite (East)
3 - 1
Farmington Lightning U12 (East)
Complete
Field 1
Sandoval
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U09 (2008)
FSA FC '09 Elite (East)
2 - 4
FSA FC '08 Navy (East)
Complete
Field 4
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2007) East
CT Rush Central '07
1 - 0
FSA FC '07 White
Complete
Field 2
Caggiano
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U11 (2006) West
Victory SC U11
6 - 0
Farmington U11B
Complete
Field 3
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U12 (2005)
West Hartford U12 A (East)
0 - 3
FSA FC '05 CT (East)
Complete
Field 1
Shayler
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U09 (2008)
FSA FC '09 Elite (East)
0 - 5
Burlington Blizzard U09 (East)
Complete
Field 4
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2007) West
Farmington FC U10
7 - 0
Southington Spartans U10
Complete
Field 2
Gomez V
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U11 (2006) West
West Hartford U11 C
1 - 3
Middletown Magic '06
Complete
Field 3
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U12 (2005)
CSC United U12 (West)
3 - 2
West Hartford U12 B (West)
Complete
Field 1
Shayler
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U09 (2008)
WH Bad News Bears U09 (East)
5 - 3
Farmington United U09 (East)
Complete
Field 4
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2007) West
West Hartford U10B
7 - 1
Avon Red Bulls U10
Complete
Field 2
Gomez V
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U11 (2006) East
West Harford Lions U11 B
1 - 0
Valencia Juniors U11
Complete
Field 3
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U13 (2004)
Valencia U13 (East)
8 - 2
FSA FC '04 CT (East)
Complete
Field 1
Shayler
Winter 3-Youth Rec-U08 Boys (2009-10)
Berlin Boys
1 - 8
FSA FC '10/11 Juniors Navy
Complete
Field 4
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U13 (2004)
Farmington Indians U13 White (West)
1 - 3
Plainville United U13 (West)
Complete
Field 2
Gomez V
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U11 (2006) West
Southington Revolution U11
2 - 5
Watertown Gladiators U11
Complete
Field 3
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U14 (2003)
Farmington Indians U14 Maroon
8 - 2
Plainville United U14
Complete
Field 1
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U17/19 (1998-00)
DFA U17
0 - 7
Victory SC U18
Complete
Field 2
Bouazza
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U17/19 (1998-00)
Farmington U19
2 - 4
St Paul Lady Falcons U17
Complete
Field 3
Winter 3-Adult-Coed-Europa
ShotRippers
2 - 1
Travelers
Complete
Field 1
Winter 3-Adult-Coed-Europa
Second Place FC
2 - 3
NFB United
Complete
Field 2
Bouazza
Winter 3-Adult-Coed-Champions
Harwinton Strikers
5 - 3
Beazley FC
Complete
Field 3
Winter 3-Adult-Coed-Europa
Grassfed
4 - 11
Inter FC
Complete
Field 1
Winter 3-Adult-Coed-Champions
Untouchabulls
3 - 4
Purpetrators
Complete
Field 2
Bouazza
Calendar
<
March 2017
>
S
M
T
W
T
F
S
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
Events on Sunday, March 19, 2017
8:00 AM
11:00 PM
Closed
FSA Park - Field 5 (Grass)
8:00 AM
8:00 PM
FSA FC
FSA Park - Field 6 (Turf)
8:00 AM
8:00 PM
FSA FC
FSA Park - Field 7 (Turf)
8:00 AM
8:00 PM
FSA FC
FSA Park - Field 8 (Turf)
9:00 AM
11:00 AM
Swanson Baseball
Pitching Tunnel 5
10:00 AM
10:30 AM
Pete Romano
Jugs 3
1:00 PM
2:00 PM
Lisa Kelly
Jugs 3
2:00 PM
3:00 PM
Chuck Welsh
Jugs 3
2:00 PM
3:00 PM
Kevin Hatcher
Jugs 4
2:00 PM
3:30 PM
John Kelly
Pitching Tunnel 5
3:00 PM
3:30 PM
Bob Roper
Jugs 4
3:30 PM
4:30 PM
Dave Pannuto
Pitching Tunnel 5
4:00 PM
5:30 PM
Anil Persaud
Iron Mike 2
9:30 PM
10:30 PM
Jose DelMonte
Arena - Field 3 (Indoor)