Login
Home
Leagues
Tournaments
Schedule
Schedule of Games
Games on Sunday, April 9, 2017
<
April 2017
>
S
M
T
W
T
F
S
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U17/19 (1998-00)
Simsbury West Brom U17 (East)
0 - 3
Simsbury Crystal Palace U17 (West)
Complete
Field 1
Santos
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U09 (2008) East
FSA FC '08 CT
1 - 1
FSA FC '08 Navy...
Complete
Field 4
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U17/19 (1998-00)
Bristol Eastern U17 (West)
3 - 7
Plainville U17 (East)
Complete
Field 2
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U16 (2001)
DFA U16 Boys
3 - 3
FSA FC '02 Navy
Complete
Field 3
Kochin
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U17/19 (1998-00)
Northwest Catholic U19 (East)
7 - 11
Borussia Dortmund U18 (West)
Complete
Field 1
Santos
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U09 (2008) West
Southington Stampede U09
5 - 6
Middlebury U09
Complete
Field 4
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U17/19 (1998-00)
Wethersfield Benfica U17 (West)
5 - 4
Simsbury West Brom U17 (East)
Complete
Field 2
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U16 (2001)
FSA FC '02 Navy
1 - 5
Plainville United U16
Complete
Field 3
Kochin
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U17/19 (1998-00)
601 FC (West)
2 - 3
Naugatuck Knights U19 (East)
Complete
Field 1
Santos
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U09 (2008) East
FSA FC '09 Elite
2 - 9
West Hartford 09
Complete
Field 4
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U17/19 (1998-00)
Southington Knights U19 (East)
2 - 3
Burlington City U17 (West)
Complete
Field 2
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U16 (2001)
Yorkshire Academy U16
0 - 3
Victory SC U16 Black
Complete
Field 3
Kochin
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U12 (2005)
FSA FC '06 Elite (East)
7 - 0
West Hartford U12 B (West)
Complete
Field 1
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U09 (2008) West
Simsbury Knights U09
7 - 2
Berlin Boomers U09
Complete
Field 4
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2007) East
DFA U10
0 - 3
FSA FC '07 Navy
Complete
Field 2
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U16 (2001)
Victory SC U16 White
7 - 0
Newington U16
Complete
Field 3
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U12 (2005)
Farmington U12 B (West)
1 - 8
Plainville United U12 (East)
Complete
Field 1
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U09 (2008)
Sporting CT '08 (East)
7 - 0
West Hartford Fight U09 (West)
Complete
Field 4
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2007) East
Sporting CT '07 Gold
3 - 0
Middletown Magic '07 White
Complete
Field 2
Shayler
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2007) West
West Hartford U10B
0 - 7
Farmington FC U10
Complete
Field 3
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U12 (2005)
FSA FC '05 White (East)
5 - 1
Avon Football Club U12 (West)
Complete
Field 1
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U09 (2008) East
FSA FC '08 CT
9 - 2
Sporting CT '09
Complete
Field 4
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2007) East
CT Rush Central '07
0 - 3
Sporting CT '08 White
Complete
Field 2
Shayler
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2007) West
Avon Red Bulls U10
0 - 3
West Hartford U10A
Complete
Field 3
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U12 (2005)
FSA FC '05 CT (East)
7 - 0
Southington Fusion U12 (West)
Complete
Field 1
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U09 (2008)
Simsbury Swarm U09 (West)
4 - 3
Burlington Blizzard U09 (East)
Complete
Field 4
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2007) East
FSA FC '07 White
1 - 8
FSA FC '08 Elite
Complete
Field 2
Shayler
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U11 (2006) West
Watertown Gladiators U11
5 - 3
Victory SC U11
Complete
Field 3
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U12 (2005)
CSC United U12 (West)
0 - 5
Farmington Lightning U12 (East)
Complete
Field 1
Gomez V
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U09 (2008)
Farmington United U09 (East)
8 - 1
Avon Dash U09 (West)
Complete
Field 4
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2007) West
Southington Spartans U10
3 - 0
Guest-Farm.U10B
Complete
Field 2
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U11 (2006) West
Simsbury Spartans U11
0 - 2
Southington Revolution U11
Complete
Field 3
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U12 (2005)
West Hartford U12 A (East)
4 - 2
Simsbury Dynamo U12 (West)
Complete
Field 1
Gomez V
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U09 (2008)
WH Bad News Bears U09 (East)
1 - 5
Avon Jets U09 (West)
Complete
Field 4
Lombardi
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U10 (2007) West
Middletown Magic '07 Black
1 - 1
Lightning U10
Complete
Field 2
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U11 (2006) East
Valencia Juniors U11
0 - 0
Sporting CT '07
Complete
Field 3
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U13 (2004)
Farmington Indians U13 White (West)
3 - 2
CFC Wolves U13 (East)
Complete
Field 1
Gomez V
Winter 3-Youth Rec-U08 Boys (2009-10)
West Hartford Wolves U08
7 - 0
Berlin Boys
Complete
Field 4
Lombardi
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U13 (2004)
CSC United '04 (East)
6 - 0
Avon Arsenal U13 (West)
Complete
Field 2
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U11 (2006) West
West Hartford U11 C
5 - 1
Cromwell Chill U11
Complete
Field 3
Winter 3-Youth Competitive-Boys-U14 (2003)
FSA FC '03 White
2 - 7
Latin Revolution U14
Complete
Field 1
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U17/19 (1998-00)
Portland Fire U17
0 - 0
Lewis Mills U19
Complete
Field 2
Winter 3-Youth Competitive-Girls-U17/19 (1998-00)
Wethersfield Strikers U17
7 - 3
Victory SC U18
Complete
Field 3
Bouazza
Winter 3-Adult-Coed-Europa
Inter FC
8 - 1
Revolution
Complete
Field 1
Winter 3-Adult-Coed-Europa
SWASS
3 - 0
Guest - Travelers
Complete
Field 2
Winter 3-Adult-Coed-Champions
Bumbles Bounce
5 - 0
Harwinton Strikers
Complete
Field 3
Bouazza
Winter 3-Adult-Coed-Europa
Bayer Neverlusen
6 - 4
Second Place FC
Complete
Field 1
Winter 3-Adult-Coed-Champions
Old Farts FC
8 - 1
Untouchabulls
Complete
Field 2
Winter 3-Adult-Coed-Europa
NFB United
1 - 7
ShotRippers
Complete
Field 3
Bouazza
Calendar
<
April 2017
>
S
M
T
W
T
F
S
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Events on Sunday, April 9, 2017
8:00 AM
11:00 PM
Closed
FSA Park - Field 5 (Grass)
3:00 PM
4:30 PM
Tom Policki
Jugs 4
10:00 PM
11:00 PM
Closed
Arena - Field 1 (Indoor)
10:00 PM
11:00 PM
Closed
Arena - Field 2 (Indoor)
10:00 PM
11:00 PM
Closed
Arena - Field 4 (Indoor)
10:30 PM
11:00 PM
Closed
Arena - Field 3 (Indoor)